Jakie są podstawy zdrowego żywienia, co to jest piramida żywieniowa i jak niezwykle ważna jest odpowiednia ilość wody w codziennej diecie mogli dowiedzieć się uczniowie ZSTI, którzy uczestniczyli w spotkaniu z dietetyk Emilią Wacławik.

Emilia Wacławik jest absolwentką wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Jagielloński, od 5 lat prowadzi własną poradnię dietetyczną, edukując i wspierając pacjentów w dążeniu do poprawy zdrowia i sylwetki. W swojej pracy zajmuje się głównie dietetyką kliniczną, odchudzaniem, edukacją zdrowotną oraz wparciem psychologicznym. Jest także trenerem personalnym oraz instruktorem fitness, co pozwala jej jeszcze lepiej pomagać swoim podopiecznym.

W trakcie zajęć, które odbyły się z inicjatywy p. Elżbiety Sowy, nauczyciela biologii i chemii w ZSTI, dietetyczka zwróciła uwagę nie tylko na to jaka jest odpowiednia ilość posiłków w ciągu dnia, ale także jakie są odpowiednie pory spożywania posiłków oraz na czym polega zbilansowana dieta. Uczniów szczególnie zainteresowała piramida zdrowego żywienia, a zwłaszcza kwestie związane z kalorycznością poszczególnych składników odżywczych, warzywa i słodycze w diecie, zapotrzebowanie na energię dla młodzieży w porównaniu z aktywnością fizyczną oraz jak ważne jest spożywanie przynajmniej 1,5 l wody dziennie.