Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Ferie zimowe były czasem nie tylko wypoczynku, ale i radości: z wszystkich miejsc, do jakich skierowaliśmy za pośrednictwem koła „Caritas” przedświąteczną pomoc, nadeszły podziękowania, okraszone miłymi zdjęciami. 

Mogliśmy zobaczyć, jak z pluszaków od nas cieszą się afrykańskie maluchy, św. Mikołaj na Ukrainie rozdaje prezenty podopiecznym Wspólnoty Polskiej w Gródku Jagiellońskim, do Burundi dotarły nasze paczki z pomocą dla porodówki. Jednak najwięcej emocji wzbudziło zdjęcie małych sportowców z ośrodka „Matumaini” na pograniczu Kongo i Rwandy – pozują oni z otrzymaną od nas piłką, w koszulkach z ŚDM przekazanych nam przez IDMJPII w Krakowie, z którym współpracujemy w ramach projektu „Młody Asyż”. Jak się okazuje, chłopcy ci to dzieci ulicy z przedmieść Kigali, którym ośrodek misyjny w Rutshuru  (jego nazwa po polsku znaczy „Nadzieja”), dał szansę na lepszą przyszłość. Chłopcy prezentują się świetnie, ale na nogach mają plastikowe klapki. Dzięki błyskawicznej akcji internetowej już wkrótce otrzymają porządne sportowe buty, a my zapraszamy już niebawem do kolejnych zbiórek dla nich. A sportowe buty dla „Nadziei”: nowe lub prawie nowe zbieramy jeszcze w poferyjnym tygodniu.