Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Jubileuszowy X Koncert Noworoczny zorganizowany w środowy wieczór przez ZSTI zgromadził tłumy. Kaplica pod plebanią przy kościele Miłosierdzia Bożego, gdzie występowali muzycy, nie mogła pomieścić wszystkich, którzy chcieli nie tylko kolędować wspólnie ze społecznością szkolną, ale też uczcić pamięć zmarłego w sierpniu niezwykłego absolwenta szkoły, Konrada Nawary, któremu dedykowano ten koncert.

Styczniowe kolędowanie stało się tradycją szkoły. Koncert Noworoczny od zawsze miał otwartą formułę. Na gościnnej scenie ZSTI co roku występuje wielu młodych artystów z okolicznych szkół, którzy chcą podtrzymywać tradycję kolędowania i integrować się.

Tegoroczne spotkanie miało nieco zmienioną formułę  – koncert odbył się, aby uczcić pamięć zmarłego w sierpniu ubiegłego roku Konrada Nawary absolwenta ZSTI. Jego 3-letniej, niestety nierównej walce z chorobą kibicowała nie tylko społeczność ZSTI, ale cały region, a strumienie pomocy finansowej na kosztowne leczenie zdawały się nie mieć końca.

Konrad zapisał znaczącą kartę w historii szkoły. Był współtwórcą i jednym z pierwszych liderów tworzącego tożsamość ZSTI zespołu muzycznego INSTAL BAND, bez którego dzisiaj nie może się odbył żadna uroczystość szkolna. Dlatego też w środowy wieczór na scenie w Domu Parafialnym nie mogło zabraknąć przyjaciół Konrada, tych z którymi tworzył INSTAL BAND, jak i tych, z którymi muzykował już jako absolwent szkoły.

Niezwykłe aranżacje znanych kolęd i pastorałek przygotowali też mali i nieco starsi artyści z Koniny, Wesołe Nutki oraz Zagórzańskie Słowiki z Mszany Górnej. Swoim niezwykłym wokalem i bardzo dojrzałą interpretacją zaczarowała publiczność niespełna 15-letnia, ale bardzo utalentowana Joasia Potaczek z Łostówki. W tym dniu nie tylko na scenie, ale i na wspólnym kolędowaniu nie mogło zabraknąć również Olszowian z zespołu regionalnego, ale też mieszkańców Olszówki rodzinnej miejscowości Konrada. Wystąpił również w nowym składzie INSTAL BAND, z mocno rozbudowaną sekcją saksofonów.

- W naszej kulturze tradycja kolędowania jest dość mocno zakorzeniona, chcemy ją kontynuować, stąd idea Koncertu Noworocznego. Cieszymy się, że w tym roku tak bardzo dopisała publiczność. Dziękujemy uczniom, rodzicom, całej szkolnej społeczności za udział i zaangażowanie – powiedział Andrzej Dębski, dyrektor szkoły.

Tradycją koncertu są pamiątkowe statuetki, zaprojektowane i wykonane przez uczniów ZSTI, które otrzymują wszystkie zespoły. W tym roku był to akordeon. Ale przygotowano także pamiątkowe róże. Jedną z nich otrzymała obecna na koncercie mama Konrada.