Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W przedświątecznym tygodniu dotarły do nas dobre wieści z Ukrainy: nasze dary zebrane dla Wspólnoty Polskiej z Gródka Jagiellońskiego, spakowane w 5 wielkich pudeł, dotarły na miejsce i już są rozdzielane potrzebującym. Posługująca tam pallotynka, siostra Anna Karpińska śle serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w naszą adwentową akcję dobroczynną sprawiając, że Święta naszych ubogich Rodaków będą zasobniejsze i bardziej radosne.

W tym samym dniu dotarła i „gorsza” wiadomość – dodatkowa, czwarta w tym roku paczka z pomocą dla porodówki w  Burundi okazała się za ciężka i poczta odmówiła jej przyjęcia. Po błyskawicznej, dodatkowej zbiórce, „rozmnożyliśmy” ją na dwie, z 26 kg czyniąc ponad 31 i jako dwie odrębne przesyłki już następnego dnia wyruszyły w podróż do Afryki. Pieluszki, kocyki, mleko w proszku, kaszki, odżywki i niemowlęce ubranka wysłane noworodkom z jednego z najuboższych krajów świata wpisują się pięknie w czas Bożego Narodzenia, gdy ubogie Dziecię także było w podobnej potrzebie. Możemy zatem zasiąść do wigilijnego stołu w poczuciu, że dodatkowe nakrycie w tym roku nie pozostało puste!