Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Wielkim sukcesem zakończył się w ZSTI dobroczynny kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przekazany na Mariannę Popiołek oraz Paczkę św. Antoniego. W zbiórkę pieniędzy i sprzedaż ozdób oraz świątecznych wypieków włączyli się też strażacy ochotnicy - uczniowie naszej szkoły, ponieważ mała Marianka jest nie tylko mieszkanką Mszany Dolnej, ale też córką jednego z mszańskich strażaków.

Jak co roku, w ZSTI Boże Narodzenie jest nie tylko okazją do wprowadzania już na początku grudnia świątecznej atmosfery, ale też do działalności charytatywnej. Szkoła nie włącza się w ogólnopolską akcję Szlachetnej Paczki, ale organizuje własną Paczkę św. Antoniego, z której dochód jest przekazywany na potrzeby osoby lub rodziny związanej ze szkołą lub lokalną społecznością.  Do puszek trafiają datki uczniów i dochód z kiermaszu świątecznego, na który prace przygotowują uczniowie wspólnie z nauczycielami.

W tym roku na kiermasz trafiło bardzo dużo ozdób i wypieków. Przygotowania trwały kilka tygodni, a włączyła się w nie cała społeczność szkolna, wyjątkową aktywnością wykazali się informatycy z kl. 3TI, którzy pod czujnym okiem p. Agnieszki Gol (obok p. Moniki Zięby głównej koordynatorki projektu), realizowali jej niezwykłe pomysły artystyczne oraz przyszyli specjaliści od reklamy z kl. 3TR.