Mikołajkowo w ZSTI

Grupa pięciu Mikołajów w  sile wieku i urody,  zamiast na saniach – wypasioną bryką, zamiast pastorału z komórką w ręce – jednym słowem… na miarę XXI wieku, odwiedziła wczoraj obydwa budynki szkoły. Na dodatek samorząd szkolny przygotował również niezwykły prezent.

W ZSTI nigdy nie brakowało grzecznych uczniów i jeszcze grzeczniejszej kadry pedagogiczno-administracyjnej z dyrekcją na czele, dlatego Mikołaje nawet w powiększonej liczbie, mieli ręce pełne roboty. Nie omieszkali sobie jednak zrobić krótkiej przerwy i skosztować słodkości na świątecznym kiermaszu zaopatrzonym w różnego rodzaju dobroci przez uczniów z kl. 3TR i 3 TB oraz tort w świątecznym klimacie, ufundowany przez firmę Blachotrapez, partnera szkoły. Cel kiermaszu, który będzie kontynuowany od wtorku w budynku przy ul. Starowiejskiej, jak co roku jest szczytny. Przypominamy, że cała społeczność szkolna zbiera na leczenie Marianki Popiołek z Mszany Dolnej, która przyszła na świat z wadą wrodzoną serca oraz z niedorozwojem kończyn górnych.

6 grudnia wizyta Mikołajów nie była jedyną atrakcją. Niezwykły prezent dla całej społeczności uczniowskiej przygotował szkolny samorząd. O godz. 19.30 szkoła ponownie otwarła się dla uczniów i tętniła życiem do samego rana. Wieczorem odbył się maraton filmowy, około północy rozegrano kilka meczy siatkówki, a dla miłośników wirtualnej rzeczywistości przygotowano turniej Counter-Strike’a. Po obfitym śniadaniu przygotowanym przez niezawodne panie ze szkolnej stołówki, mury szkoły opustoszały na kilkanaście weekendowych godzin.