Świąteczny kiermasz ozdób i słodkości dla Marianki

W piątek, 6 grudnia w ZSTI rozpoczyna się doroczny kiermasz świąteczny. Pierwsze stoisko z pracami wykonanymi przez uczniów kl. 3Tia, klas 1TR, TB, TI, TS i TE, pojawi się w budynku przy ul. Matejki, tutaj też będzie można nabyć ciastka i ciasteczka przygotowane przez kl. 3TR, pierniczki upieczone prze budowlańców z 3TB oraz tort ufundowany przez partnera szkoły - firmę Blachotrapez. W budynku przy ul. Starowiejskiej świąteczne kramy pojawią się dopiero we wtorek, 10 grudnia.

Jak co roku, w ZSTI Boże Narodzenie jest nie tylko okazją do wprowadzania już na początku grudnia świątecznej atmosfery, ale też działalności charytatywnej. Szkoła nie włącza się w ogólnopolską akcję Szlachetnej Paczki, ale organizuje własną Paczkę św. Antoniego, z której dochód jest przekazywany na potrzeby osoby lub rodziny związanej ze szkołą lub lokalną społecznością. Do puszek trafiają datki uczniów i dochód z kiermaszu świątecznego, na który prace przygotowują uczniowie wspólnie z nauczycielami. W tym roku, oprócz kartek i stroików, pojawią się bożonarodzeniowe pierniki.

Tegoroczny dochód z kiermaszu i zbiórki do puszki zostanie przekazany na leczenie Marianki Popiołek z Mszany Dolnej, która przyszła na świat z wadą wrodzoną serca (Tetralogia Fallota) oraz z niedorozwojem kończyn górnych i jest podopieczną Fundacji „Serce dla Maluszka”. W zbieranie funduszy na kosztowną rehabilitację dziewczynki włączyła się cała lokalna społeczność. organizując zbiórkę m.in. na portalu społecznościowym.