Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W piątek przed szkolną publicznością wystąpił hiphopowy zespół Muode Koty. Andrzejki w ZSTI odbyły się w tym roku pod znakiem hip hopu, ale też i…. ewangelizacji. Zanim bowiem muzycy wskoczyli na scenę, spotkali się z młodzieżą, by dać świadectwo wiary.

Andrzejkowe koncerty stały się tradycją szkoły, ale organizatorzy zawsze kładą nacisk, by łączyć przyjemne z pożytecznym. Dlatego na szkolnej scenie kilkakrotnie występował rapujący franciszkanin – ojciec Robert Buska, czy franciszkański zespół Fioretti. W tym roku ostatki odbyły się hip hopowo.

Zespół Muode Koty jest zdobywać nagrody jury i pobliczności w konkursie „Debiuty 2016”. Rok później grupa wydała swoją pierwszą płytę „Impuls”. Mimo krótkiej działalności muzycy już wielokrotnie stawali na deskach największych festiwali nie tylko muzyki  chrześcijańskiej. Aktualnie pracują nad kolejną płytą, a mszańska publiczność, była pierwszą, której zaprezentowali najnowszy teledysk. Liderem zespołu jest Michał PAX Bukowski – raper, ewangelizator, animator, profilaktyk, prowadzący młodzieżowy program telewizyjny „Studio Raban” na antenie TVP1.

Jak mówią sami o sobie i co wielokrotnie podkreślali podczas spotkania z uczniami, są jak perły wyjęte z bagna, koty, które nie idą za stadem baranów, ale kroczą pod prąd, przyznają się do Jezusa, ale uwielbiają go za pomocą rapu. Mimo iż przeszli wiele życiowych zakrętów, głoszą dobrą nowinę.