Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Już od lat w okresie przedświątecznym zbieramy dary dla Polaków mieszkających w Gródku Jagiellońskim koło Lwowa. Zwłaszcza seniorom, z nikłymi dochodami, żyje się tam skrajnie ciężko – staramy się przez wysyłkę trwałych artykułów spożywczych i środków czystości, umilić im chociaż czas Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Zaczynamy więc naszą tradycyjną zbiórkę, którą koordynuje koło „Caritas”.

Potrzebne są m.in.: konserwy mięsne i rybne, makaron, ryż, kasza, zupy w proszku i kostkach, herbata, kawa, kakao, słodycze świąteczne. Mile widziane mydło, pasta do zębów, oryginalnie pakowane żele czy szampony, zabezpieczone przed wylaniem. Uwaga, nie przynosimy cukru, mąki ani produktów płynnych typu olej! Ze względu na wysyłkę w paczkach, rozsypane czy wylane, mogą uszkodzić pozostałe produkty. Siostry pallotynki, prowadzące polską świetlicę proszą nas ponadto o materiały świetlicowe, szkolne, gry oraz trwałe ciastka i herbatę na spotkania z dziećmi, na których kultywują przywiązanie do polskich tradycji.