Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Uczniowie klasy 2TR uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej realizowanej w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce. Celem zajęć było poznanie specyfiki różnych zawodów związanych z szeroko rozumianą branżą reklamową.

 

Wizyty w zakładach pracy są, obok kursów i szkoleń, jedną z chętniej wybieranych przez uczniów ofert projektu Modernizacji kształcenia zawodowego. Podczas takich wyjazdów mają oni bowiem możliwość zweryfikowania swojej wiedzy nabywanej na zajęciach z realiami wykonywania przyszłego zawodu.

Klasa 2TR, to już kolejna grupa przyszłych specjalistów reklamy, której celem wizyty było Bielsko-Biała, gdzie znajduje się słynne Studio Filmów Rysunkowych, znane nie tylko młodej widowni z przygód sympatycznego psa Reksia, czy Bolka i Lolka. Podczas spotkania z grafikiem, uczniowie dowiedzieli się, jak powstają filmy rysunkowe, ale też, w jaki sposób łączyć pomysł z umiejętnościami, aby powstała ciekawa kreacja. Punktem programu była też wizyta w drukarni Pasja. Uczniowie mieli tu możliwość poznania poszczególnych etapów pracy – od projektu do wydruku, natomiast podczas zajęć w Muzeum Historycznym w Domu Tkacza – sprawdzić swoje umiejętności tworzenia i kreowania elementów stroju.