Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Tegoroczny październik upłynął także i nam pod znakiem aktywnej pomocy misjom. W tym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym w Instalu trwały zbiórki rzeczowe i kwesty na wysyłkę zebranych darów.

 Szkolne Koło „Caritas” właśnie sfinalizowało i podsumowało akcję, nadając 3 duuuże paczki: jedną na pogranicze Rwandy i Kongo, dwie do Burundi. Pracujące tam polskie misjonarki prosiły o konkretną pomoc. Siostra Dominika Laskowska, od blisko 30 lat w Rwandzie, otrzyma od nas dla podopiecznych ośrodka „Matumaini”, czyli nadzieja: przybory szkolne, bieliznę dla dzieci, witaminy i słodycze oraz nasiona warzyw, siostra Leokadia – akcesoria niemowlęce na prowadzoną przez siebie porodówkę, a  siostra.Salezja sprzęt sportowy, zabawki i słodycze.

Zebraliśmy m.in. ponad 200 długopisów, 100 ołówków, kilkadziesiąt opakowań kredek, pisaków, zeszytów, 40 opakowań słodyczy, 50 opakowań leków, ponad 200 sztuk bielizny, mnóstwo pluszaków i wiele innych darów. Instytut Dialogu JPII w Krakowie, znający nas z projektu „Młody Asyż", ofiarował za naszym pośrednictwem 120 sportowych koszulek. Siostrom do życzeń z tradycyjnym opłatkiem dołożyliśmy próżniowo pakowane zestawy polskich wędlin, by ich smak przypomniał Ojczyznę. Paczki powinny dotrzeć przed Bożym Narodzeniem. Wszystkim Ofiarodawcom i pomocnikom naszej akcji nisko się kłaniamy! Następna akcja, tym razem dla Polaków na Ukrainie, już w Adwencie!