Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej technikum budowlanego wraz z nauczycielami - p. Karoliną Ceklarz, p. Stanisławem Żądło i p. Grzegorzem Lekkim  wzięli udział w zajęciach pokazowych prowadzonych przez zespół doświadczonych trenerów i instruktorów firmy Makita Polska. Szkolenie dotyczyło elektronarzędzi budowlanych i  ogrodniczych, których producent, japońska firma  Makita, jest światowym potentatem. 

Szkolenie  było realizowane w ramach współpracy ZSTI z firmą Blachotrapez, której przedstawiciele pomogli w organizacji i realizacji zajęć. Uczniowie zapoznali się z historią firmy Makita, historią elektronarzędzi oraz najnowszymi trędami i wyzwaniami, jakie przemysł budowlany i najnowsze ekologiczne wymogi prawne, stawia przed producentami elektronarzędzi i ich użytkownikami. W drugiej części szkolenia uczniowie w praktyczny sposób poznawali i wykorzystywali  możliwości narzędzi. Mogli to zrobić korzystając z wiedzy i doświadczenia instruktorów mobilnego centrum szkolenia firmy Makita, które ulokowało się obok szkolnych warsztatów.

Dziękujemy przedstawicielom firmy Makita Polska oraz firmie Blachotrapez za poświęcony czasu i przekazanie wiedzy, którą zapewne już niebawem uczniowie wykorzystają podczas egzaminów i pracy zawodowej.