Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W dniach 22- 23 października  uczniowie klasy 3 Technikum organizacji reklamy uczestniczyli w wycieczce projektowej wspierającej kształcenie zawodowe i ustawiczne z terenu powiatu limanowskiego. Wizyta zawodoznawcza przeprowadzona została  przez Biuro Podróży LAVISTA z Nowego Sącza.  Na realizację zadań wybrano miasto Bielsko- Biała. Celem wycieczki było uzupełnienie treści programowych z zakresu przedmiotów zawodowych. 

22 października  uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych i przeprowadzonych przez Muzeum Historyczne. Wspólnie z przewodnikiem zwiedzili oddział Muzeum, tzw. Starą  Fabrykę,  która mieści stałą wystawę historyczną „Od włókiennictwa do małego fiata. Przemysł Bielska-Białej w XIX i XX wieku”.
W tym samym dniu przyszli specjaliści od reklamy zwiedzili  również Bielsko i Białą, spacerując w pięknej, jesiennej aurze oraz wzięli udział w projekcji  i pokazie filmów oraz rekwizytów w Studio Filmów Rysunkowych. Kolejnego dnia - 23  października odwiedzili drukarnię Pasja, po której oprowadził ich jej właściciel - Jacek Stencel. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii powstania drukarni. Dodatkowo mogli zobaczyć materiały oraz urządzenia wykorzystywane w codziennej pracy, zostali zapoznani też z zakresem usług, jak również widzieli  wydruk materiałów wielkoformatowych.
Opiekę nad uczniami w trakcie trwania wizyty sprawowały: wychowawca i nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr Monika Zięba oraz pani mgr Anna Wojdyła.