Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W dniach 15–18 października budowlańcy z klasy 3 pod opieką pani Iwony Rusnak, pani Pauliny Gocał i pana Grzegorza Lekkiego odwiedzili Bieszczady. Pierwszym punktem wycieczki były zakłady SAWE Niechobrz. To nowoczesny zakład oferujący konstrukcje drewniane, wyposażony w nowoczesne urządzenia i maszyny. Przyszli budowlańcy zwiedzili biuro projektowe, gdzie m.in. wykonuje się obliczenia i rysunki  konstrukcji budowlanych. Tego dnia, po dotarciu nad Jezioro Solińskie i zakwaterowaniu na malowniczej wyspie w ośrodku wypoczynkowym Wyspa Energetyk, cała grupa udała się na spacer po Polańczyku.

Drugiego dnia wycieczki budowlańcy wyruszyli się w góry. Celem wyprawy była Tarnica – najwyższy szczyt województwa podkarpackiego (wysokość 1324 m n.p.m.). Wyprawa wymagała dobrej kondycji fizycznej, jednak wszystkim udało się pokonać całą zaplanowaną trasę. Wysiłek rekompensowały niezwykłe widoki. Tego dnia przemierzono trasę ok. 13 km.

Trzeciego dnia udało się wraz z przewodnikiem zdobyć Połoninę Wetlińską. Trasa Brzegi – Górne – Połonina Wetlińska – Smerek jest jedną z najczęściej przemierzanych tras w Bieszczadach, prowadzącą przez cały grzbiet Połoniny Wetlińskiej. To bardzo piękna i widokowa trasa. Po ok. 2 godz. od wejścia w Brzegach Górnych uczniowie zdobyli Hasiakową Skałę i odwiedzili znajdujące się tutaj schronisko ,,Chatka Puchatka”. Kolejnym celem wyprawy był szczyt Smereka (1222m), ze stojącym na nim krzyżem. Szczyt należy do najbardziej widokowych punktów w Bieszczadach. Rozciągaj się stąd przepiękna panorama, widać Połoninę Wetlińską, Wielką Rawkę i Wysoki Dział. Tego dnia udało się pononać ok. 17 km.

W dniu  wyjazdu przyszli budowlańcy z ZSTI zwiedzili największy w Polsce obiekt hydrotechniczny, jakim jest zapora wodna w Solinie. Obejrzeli od środka elektrownie wodną i dowiedzieli się, jak działa taki obiekt. Dopełnieniem był spacer po koronie zapory.

Pogoda dopisała i podkreśliła uroki jakże pięknej jesieni, a cała grupa miała okazję poznać cudowny obszar Polski, jakim są Bieszczady.