Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Trzy październikowe dni przyszli specjaliści od reklamy i spawania, czyli uczniowie kl. 2TR i 2TS spędzili w mieście Straussa. Punktem programu była także Bratysława.

W planie wycieczki nie mogło zabraknąć letniej rezydencji cesarzy Schonbrunn, gdzie wykorzystując  promienie październikowego słońca uczniowie reklamy ćwiczyli oko i wyobraźnię artystyczną, próbując wykonać jak najpiękniejsze ujęcia ogrodów cesarskich i widocznej ze szczytu panoramy miasta. W Muzeum Historii Naturalnej uczniowie podziwiali niezwykłe bogactwo fauny i zbiory minerałów, mogli także prześledzić poszczególne etapy ewolucji życia na Ziemi, a na dodatek zwizualizować siebie jako…. człowieka pierwotnego.

Na Stephenplaz przed będącą symbolem miasta katedrą św. Szczepana dodatkową atrakcją, tworzącą klimat tego niezwykłego miasta, był koncert orkiestr wojskowych. Spacer po Wiedniu tuż obok majestatycznego budynku Opery Wiedeńskiej i Pałacu Hofburg uwieńczyła wizyta w Pałacu Belvedere, gdzie w górnej części ogromnego kompleks, również słynącego z pięknych ogrodów, można była obejrzeć kolekcję dzieł mistrzów wiedeńskich, w tym słynny „Pocałunek” pędzla Klimta.

W drodze powrotnej zadaniem uczniów było wykonanie jak największej liczby zdjęć pomników i figur, z których słynie bratysławska starówka, w tym kanalarza Cumila, którego dotknięcie, jak głosi legenda, przynosi szczęście.