Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

We wtorkowy poranek, 1 października, grupa 35 uczniów naszej szkoły wybrała się do teatru Variete w Krakowie, by obejrzeć spektakl „Tom Sawyer”, teatralną adaptację słynnej powieści Marka Twaina z 1876 roku, która należy do klasyki literatury amerykańskiej. Było to wydarzenie tym bardziej niezwykłe, że sztuka była grana w języku angielskim.

W ramach Culture Club, uczniowie mieli okazję śledzić losy Toma, młodego, buntowniczego i niesfornego chłopca z małego miasteczka na południu USA oraz oglądać, jak młodzieńcze marzenia, fantazje i nadzieje zderzają się z twardą rzeczywistością świata dorosłych. Była to też wspaniała okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym i skonfrontować swoje umiejętności językowe z żywym językiem zaprezentowanym na scenie.