Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Ekipa z ZSTI w składzie Marek Wróbel (kapitan), Bartłomiej Szczypka (3TiB), Piotr Pajdzik (4TB), Mateusz Kowalczyk (2TI) oraz Bartłomiej Trybuła (3TIA) zajęła drugie miejsce w rozgrywkach Mistrzostw Polski Szkół w E-Sporcie, tym samym otrzymując zaproszenie na finał imprezy.

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-Sporcie to projekt zapoczątkowany w 2012 roku przez Marcina „Solara” Bryniarskiego, ówczesnego ucznia Zespołu Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Nowym Targu i organizatora Podhalańskiego AMD LAN Party 2012. – Chodząc do szkoły chciałem doprowadzić e-sport do rywalizacji szkół na tej płaszczyźnie, stąd zrodził się pomysł, by stworzyć zawody szkolne. Już w 2013 roku powstało KSWE-S, lecz, aby nie prowokować złego PR-u, wpadłem na pomysł, by każdą szkołę reprezentowali czterej uczniowie i nauczyciel i był to strzał w dziesiątkę – tłumaczy Marcin Bryniarski, inicjator projektu, wieloletni organizator imprez OFFLINE i turniejów ONLINE.

W piątek, 20 września w Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach w wirtualne szranki stanęło osiem reprezentacji szkolnych, w tym drużyna z ZSTI, która w finale spotkała się z ekipą z Zespołu Szkół nr 1 im. Staszica w Bochni. Niezwykle wyrównany mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla reprezentacji Bochni, ale miejsce na podium daje reprezentantom ZSTI prawo do spotkania z oponentami w finale, który odbędzie się w Krakowie. Gratulujmy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.