Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Papież Franciszek ogłosił tegoroczny październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Ma on przybliżyć nam odpowiedzialność za naszych bliźnich w krajach misyjnych.

Misje to pasja” piszą w specjalnym liście na tę okazję nasi biskupi. Nas nie trzeba przekonywać, od wielu lat koło „Caritas”, a z nim cała nasza społeczność wspiera polskie misjonarki pracujące na pograniczu Kongo i Rwandy, w Burundi i na Ukrainie. Także teraz ogłaszamy wielką zbiórkę darów na misje, zwłaszcza z myślą o najmłodszych podopiecznych sióstr: potrzebne przybory szkolne, bielizna (majteczki, nowe!), witaminy i witaminizowane słodycze, zabawki, sprzęt sportowy (piłki duże i małe), nasiona warzyw do wysiania na misyjnych działkach. Ponieważ zaś nasze dary powinny dotrzeć tuż przed Bożym Narodzeniem, chcielibyśmy posłać siostrom nieco polskich przysmaków. Na powyższe cele będziemy kwestować po klasach, prosimy o włączanie się w tę ważną akcję, mile widziane misyjne pakiety od klas. Do szkoły zaproszeni będą także wolontariusze misyjni, którzy przybliżą nam tematykę pracy na misjach, a na lekcjach religii odbędą się prezentacje multimedialne. Więcej szczegółów na fanpage koła „Caritas” na fb „Szkolne koło Caritas ZSTI”