Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Najważniejsza wojewódzka impreza kolarska - Mistrzostwa Małopolski w kolarstwie górskim odbyła się 27 września 2019 roku na stoku narciarskim SIEPRAW SKI. Uczniowie naszej szkoły ścigali się w finałach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, w kategorii chłopców na dystansie 3x2000 metrów. Widowiskowość zawodów była atrakcyjna ze względu na możliwość obserwowania trasy i zmagań kolarzy przez licznie przybyłych kibiców. 

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej z powodzeniem reprezentowali Maciej Biedrończyk, Mateusz Habieda, Grzegorz Pitek. Maciej Biedrończyk uczeń IV klasy Technikum Elektrycznego (zawodnik Klubu Sportowego Luboń Skomielna Biała), zajmując I miejsce i zdobywając tytuł mistrza województwa małopolskiego w kolarstwie górskim MTB, odniósł kolejny sukces w rozwijającej się karierze sportowej. Kolejne miejsca zajęli Mateusz Habieda (zawodnik Klubu Sportowego Luboń Skomielna Biała) (15) i Grzegorz Pitek (21). Szczególnie cieszy fakt, że uczniowie naszej szkoły w ciągu ostatnich lat mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami w kolarstwie górskim MTB, reprezentując szkołę i kluby, w których trenują na co dzień. W ubiegłych latach, oprócz tegorocznych uczestników kolarskich zawodów, szkołę reprezentowali Michał Liszka, Jakub Szarek, Kacper Żur, Marek Marszalik i Krystian Kowalczyk.