Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Klasa pierwsza technikum spawalnictwa z wychowawczynią Agnieszką Baum oraz pierwsza klasa technikum spawalniczo-mechanicznego z wychowawczynią Moniką Bierowiec jako cel swojej pierwszej wycieczki integracyjnej obrała piękne Gorce.

Pogoda była sprzyjająca, więc 23 września wszyscy wyruszyli w dobrych humorach. Piękna i długa trasa z Lubomierza przez Kudłoń i malownicze polany sprzyjała rozmowom i dała szansę na wzajemne poznanie się na łonie przyrody. Po dotarciu do celu, czyli do schroniska pod najwyższym szczytem Gorców, Turbaczem, miało miejsce wspólne ognisk i pieczenie kiełbasek. Wycieczka nie tylko zintegrowała uczniów, ale także dzięki opowieściom zapalonego turysty i przewodnika, Michała Mielnikiewicza, poszerzyła ich wiedzę o regionie, z którego większość z nich pochodzi, o ciekawostki i fakty geograficzno-przyrodnicze. Po krótkim nocnym odpoczynku, wszyscy cali, zdrowi i troszkę zmęczeni, dotarli do Mszany, bogatsi o nowe wspomnienia, znajomości i doświadczenia.