Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Dnia 16 września 2019r. mgr Przemysław Małysz zorganizował szkolenie z I pomocy dla przedszkolaków.  Nauczyciel EDB wraz z dwoma uczennicami Sandrą i Dominiką z klasy 2TR przeprowadził zajęcia dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Mszanie Dolnej.

Dzieci z najstarszej grupy dowiedziały się jak wezwać pogotowie, postępować z poszkodowanym nieprzytomnym, opatrzyć ranę oraz jak wygląda Resuscytacja Krążeniowo – Oddechowa u osoby dorosłej i małego dziecka. Kilkoro dzieci aktywnie brało udział w zajęciach. Młodzi adepci I pomocy przeprowadzili RKO na fantomie. Podczas podsumowania zajęć dzieci za dobrą odpowiedź otrzymały balony wykonane z rękawiczek jednorazowych.