Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Światowy dzień pierwszej pomocy obchodzony jest w drugą sobotę września – ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie.

Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli. Organizatorzy upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.

Jak co roku  6 września 2019r. uczniowie klasy 3TIa i 3TR w raz z nauczycielem EDB Panem Przemysławem Małyszem zorganizowali obchody święta w naszej szkole zarówno w budynku na Matejki jak i na Starowiejskiej. Wszyscy uczniowie biorący udział w święcie zostali przeszkolenie z Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni żetonami, które można zamienić na ocenę celującą z EDB.