Weż udział w akcji charytatywnej „ Żyjące Książki”

Biblioteka szkolna zachęca do udziału w proekologicznej akcji  „Żyjące książki”. Od 1 do 27 lutego w szkole będzie przeprowadzona zbiórka używanych książek. Wszystkie woluminy zostaną wysłane do fundacji Arka, która następnie sprzedaje je podczas Charytatywnych Kiermaszów Książek.

Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na wsparcie dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, ale także bezdomnych zwierząt. Dzięki zebranym w ten sposób środkom fundacja Arka wspiera dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych, fundując im bilety do kina i teatru czy organizując różnorodne warsztaty edukacyjne. Pomaga także bezdomnym zwierzętom, lecząc je czy też kupując im jedzenie – tłumaczą organizatorzy akcji, w której mogą wziąć udział wszyscy – uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły. - Jeśli macie w domu książki, których już nie czytacie, nie potrzebujecie, możecie je przynieść do biblioteki szkolnej znajdującej się w budynku przy ul Matejki oraz Starowiejskiej. Prosimy o książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, kucharskie, przewodniki, poradniki, książki wydane po 1990 roku,  książki nowe lub używane w dobrym stanie.

zyjace ksiazki plakat 2023 1zyjace ksiazki plakat 2023 2