Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Kilka minut po godz. 9 dla 850 uczniów ZSTI zabrzmiał ostatni dzwonek przed wakacyjną przerwą oznaczający oficjalne zakończenie roku szkolnego 2018/19, który z pewnością w historii szkoły zapisze się jako rok wielkich wydarzeń – w listopadzie świętowaną setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a niespełna tydzień temu odbyła się jubileuszowa Gala 50-lecia szkoły.

Uroczysty apel , który zgromadził całą społeczność szkolną, był okazją nie tylko do pożegnania na dwa wakacyjne miesiące, ale przede wszystkim podsumowania i wręczenia nagród uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i tym, którzy włączyli się w trwające od kilku miesięcy konkursy mające na celu przygotowanie do wielkiego jubileuszu szkoły.

Lista uczniów wyróżnionych świadectwem z czerwonym paskiem była w tym roku wyjątkowo długa, tak, jak i długa zacięta walka toczyła się o palmę zwycięstwa, czyli najwyższą średnią w szkole, której ukoronowaniem jest nie tylko satysfakcja, ale także kandydowanie do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W przyszłym roku szkolnym stypendystką zostanie już po raz drugi Gabriela Koza z technikum organizacji reklamy, który drugą klasę ukończył z imponująca średnią ocen 5,8.4.

Zakończenie roku szkolnego to chwila, na którą z niecierpliwością oczekiwali zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele – mówił dyrektor Andrzej Dębski, dziękując pracownikom za rok wytężonej pracy, rodzicom za zaangażowanie i wspieranie codziennych działań szkoły, zaś uczniom gratulując wyników w nauce, sukcesów sportowych oraz nabycia nowym umiejętności i kompetencji.

Apel był też okazją do podsumowania konkursu „Klasa z Klasą”, którego finał odbył się podczas Święta Szkoły. Po raz pierwszy rozegrano go w dwóch kategoriach: szkoła branżowa i technikum Zaszczytny tytuł w tej pierwszej kategorii przypadł kl. 1SBb, a w drugiej – prkl.2TIa. Klasy te dzięki nagrodom finansowanym ufundowanym przez Radę Rodziców, będą mogły zrealizować wycieczkowe plany już w nowym roku szkolnym. Gratulujemy!