Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego nasze koło „Caritas” sfinalizowało swoją ostatnią tegoroczną akcję, wysyłając do ośrodka misyjnego w Rwandzie ponad 160 par okularów, kilkaset przyborów szkolnych, witaminy, bieliznę, pluszaki, nasiona, sprzęt sportowy.

Łącznie na pomoc misjom w Afryce: Rwandzie i Burundi, wysłaliśmy w tym roku 8 paczek. Dalsze 5 zostało nadanych w okresach przedświątecznych na Ukrainę, do Gródka Jagiellońskiego koło Lwowa, jako pomoc dla polskich rodzin tam mieszkających. Koło angażowało się także w pomoc na miejscu, wspierając akcje dobroczynne na wsparcie leczenia Konrada Nawary, operacji Ani Wacławik, ofiarując przybory plastyczne dzieciom leczonym w Prokocimiu i dzie. Wolontariusze przeprowadzali kiermasze ciast i różności, kwesty, brali udział w licytacjach charytatywnych. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, a także osobom włączającym się w nasze akcje za pośrednictwem fanpage koła na fb, kłaniamy się nisko za wspólną troskę o potrzebujących. Do naszych akcji przyłączali się także wolontariusze ze szkół w Rabie Niżnej, Węglówce i Rabce-Zaryte, za co także serdecznie dziękujemy!