Tuż przed zakończeniem roku szkolnego nasze koło „Caritas” sfinalizowało swoją ostatnią tegoroczną akcję, wysyłając do ośrodka misyjnego w Rwandzie ponad 160 par okularów, kilkaset przyborów szkolnych, witaminy, bieliznę, pluszaki, nasiona, sprzęt sportowy.

Łącznie na pomoc misjom w Afryce: Rwandzie i Burundi, wysłaliśmy w tym roku 8 paczek. Dalsze 5 zostało nadanych w okresach przedświątecznych na Ukrainę, do Gródka Jagiellońskiego koło Lwowa, jako pomoc dla polskich rodzin tam mieszkających. Koło angażowało się także w pomoc na miejscu, wspierając akcje dobroczynne na wsparcie leczenia Konrada Nawary, operacji Ani Wacławik, ofiarując przybory plastyczne dzieciom leczonym w Prokocimiu i dzie. Wolontariusze przeprowadzali kiermasze ciast i różności, kwesty, brali udział w licytacjach charytatywnych. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, a także osobom włączającym się w nasze akcje za pośrednictwem fanpage koła na fb, kłaniamy się nisko za wspólną troskę o potrzebujących. Do naszych akcji przyłączali się także wolontariusze ze szkół w Rabie Niżnej, Węglówce i Rabce-Zaryte, za co także serdecznie dziękujemy!