Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

7. czerwca w  Centrum JP II w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Oblicza dialogu. Młody Asyż". Nas reprezentowała skromna lecz mocna delegacja: w tym roku szkolnym grupa projektowa z Naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna i wśród ponad 80 szkół z całej Polski, które zdobyły certyfikat projektu, stanęła na najwyższym podium zajmując I miejsce z wyróżnieniem, deklasując wiele grup z renomowanych szkół wielkomiejskich z Krakowa, Katowic czy Warszawy.

Galę uświetniło spotkanie z 8. krotnym mistrzem Polski, aktualnym wicemistrzem Europy i olimpijczykiem w kajakarstwie górskim, panem Dariuszem Popielą, który podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami wielokulturowych działań  oraz troską o pamięć po żydowskich, ale i łemkowskich mieszkańcach Małopolski. Nie szczędził też pochwał naszej grupie. Mocno gratulował nam także znany TV z programu "Ziarno" i vloga „Moviewam” Ks. Łukasz Piórkowski, zastępca dyrektora Centrum JPII. Nasze uczennice  z opiekunką projektu mgr Urszulą Antosz-Rekucką, zwiedziły sanktuarium św.Jana Pawła II z przewodnikiem, w świadomości, że przez ten rok dobrze realizowały duchowy testament polskiego świętego papieża odnośnie dialogu i szacunku do każdego człowieka.

Na portalu Franciszkańska3, partnera medialnego projektu  można obejrzeć krótki materiał z uroczystości: http://franciszkanska3.pl/multimedia/oblicza-dialogu-2019