Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Dwa biznes plany -  „GREEN FARM” Gabrieli Dary i Natalii Boduch oraz „SAVED”, Zuzanny Drąg i Natalii Wcisło, uczennic kl. 2TR w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej znalazły się wśród wyróżnionych prac nadesłanych na konkurs „Mój pomysł na biznes w powiecie limanowskim”. 

Uroczysta gala w Zespole Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, podczas której zostały zaprezentowane nagrodzone prace, zgromadziła władze powiatu limanowskiego – organizatora konkursu, przedstawicieli regionalnych instytucji biznesowych oraz kuratorium oświaty. Konkurs, którego celem jest promowanie idei przedsiębiorczości wśród limanowskiej młodzieży, odbył się już po raz czternasty. Od dwóch lat zmieniono nieco jego zasady – odbywa się w dwóch etapach: pierwszy opracowanie biznes planu i drugi – prezentacja pomysłu przed komisją konkursową. W tegorocznym finale wśród 10 spośród 29 biznes planów nadesłanych na konkurs, znalazły się dwie prace z ZTSI: „GREEN FARM” Gabrieli Dary i Natalii Boduch oraz „SAVED”, Zuzanny Drąg i Natalii Wcisło zakładające ekologiczne podejście do biznesu i wykorzystujące naturalne walory gorczańskiej przyrody. Obydwie znalazły uznanie komisji konkursowej. Jurorzy oceniali nie kreatywność autorów, ale też innowacyjność projektów i możliwość ich realizacji.

Wykorzystanie zielonej energii, czystej gorczańskiej wody, starych, tradycyjnych przepisów, a wszystko po to, by nie tylko zwiększyć ekologiczną świadomość odbiorców, ale i promować zdrową dietę – takie założenia przyświecały autorkom projektu „GREEN FARM”. Z kolei ideą przyświecającą drugiemu wyróżnionemu projektowi zatytułowanemu „SAVED” była produkcja zegarków z wykorzystaniem tylko naturalnych surowców. Przy zakupie jednego produktu, środowisko miało wzbogacić się o dwa nowe… drzewa.

Dziewczyny, jako przyszłe specjalistki od reklamy, samodzielnie zaprojektowały wszystkie elementy graficzne niezbędne do opracowania systemu identyfikacji wizualnej ich firmy.