Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W ZSTI trwa sezon wycieczek. Przez 5 dni uroki Roztocza i wschodnich rubieży Polski podziwiali uczniowie z kl. 2 TB wraz w wychowawczynią Iwoną Rusnak i opiekunem Grzegorzem Lekkim. Na trasie przejazdu nie mogło zabraknąć Rzeszowa – stolicy Podkarpacia. Dla przyszłych budowlańców szczególnie interesująca była architektura tego miasta.

Wypad na Roztocze kojarzy się z wyprawami kajakowymi i wspaniałymi trasami rowerowymi. Uczniowie pokonali 23-kilometrowy odcinek leniwej, ale pełnej meandrów i zdradliwych zakoli rzeki Wieprz, posilając się smażoną na ognisku kiełbasą. Mieli też okazje poznać najciekawsze atrakcje turystyczne gminy Józefów i Roztocza Środkowego przemierzając 36-kilometrową malowniczą trasę rowerową prowadzącą śladami Ordynacji Zamojskiej. Uczniowie zwiedzili również Zamość- założony w 1580 roku przez hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego, oraz Lublin w którym, zobaczyli Majdanek – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i jeniecki, funkcjonujący w latach 1941-1944. Zobaczyli również Bazylikę katedralną Narodzenia NMP oraz   muzeum  zamku królewskiego. Atrakcją drogi powrotnej było zwiedzanie Sandomierza i spacerowanie śladami Ojca Mateusza oraz pamiątkowe zdjęcie przed renesansowym Ratuszem na starówce. Wszyscy zgodnie powtarzają, że była to bardzo udana wycieczka i planują kolejne wypady