Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W dniach 21-24 budowlańcy z klasy 1 pod opieką pani Elżbiety Sowy, pani Ewy Diduszko i pana Grzegorza Lekkiego odwiedzili Bieszczady. Po dotarciu nad Jezioro Solińskie, spacerze po Polańczyku i przeprawie promowej zakwaterowaliśmy się na malowniczej wyspie w ośrodku wypoczynkowym Wyspa Energetyk.

Drugiego dnia oglądaliśmy Zaporę Solińską i wybraliśmy się do Ustrzyk Dolnych. Tam zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, obejrzeliśmy film o Bieszczadach, a następnie pod okiem pani przewodnik poznawaliśmy faunę i florę Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Kolejnym punktem zwiedzania była cerkiew w Równi, gdzie przyszli budowlańcy mogli z bliska przyjrzeć się ciekawej drewnianej architekturze. Po powrocie do miejsca zakwaterowania odbyło się także ognisko integracyjne.

Trzeciego dnia wycieczki udaliśmy się w góry. Pomimo deszczowej pogody udało się nam wraz z przewodnikiem zdobyć Połoninę Caryńską o wysokości 1297 metrów. Mimo mgły zobaczyliśmy piękno bieszczadzkich połonin. Każdego dnia mogliśmy wieczorami spacerować po molo znajdującym się na wyspie i podziwiać Jezioro Solińskie.

W dniu wyjazdu obejrzeliśmy od środka elektrownię wodną w Solinie i dowiedzieliśmy się, jak działa taki ogromny obiekt.

Pomimo zmiennej, deszczowej pogody wycieczkę należy zaliczyć do bardzo udanych – mieliśmy okazję poznać piękny obszar Polski, jakim są Bieszczady oraz zintegrować się poza murami szkoły.