Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Z nieukrywaną radością i dumą informujemy, że grupa projektowa  z naszej szkoły, która uczestniczyła w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu Instytutu Dialogu Międzykulturowego JPII  „Oblicza dialogu. Młody Asyż” znalazła się na  I miejscu, i to z wyróżnieniem, w skali całego kraju!.

Nasi uczniowie uczestniczyli w projekcie już piąty raz i za każdym razem z najwyższymi sukcesami. Tegoroczna edycja poświęcona była poznawaniu tradycji kulinarnych różnych kultur i religii, z uwzględnieniem własnej spuścizny kulturowej. Uczniowie wykonywali prezentacje, uczestniczyli w  wydarzeniach kulturalnych oraz sami przygotowywali potrawy i napoje różnych kręgów kulturowych.  Uroczyste podsumowanie projektu, z wręczeniem certyfikatów dla szkół, odbędzie się 7. czerwca w Centrum Jana Pawła II w Krakowie, gościem specjalnym będzie polski olimpijczyk, mistrz kraju w kajakarstwie górskim, Dariusz Popiela, zaangażowany w dialog i ocalanie dziedzictwa żydowskiego w południowej Polsce.  W naszej szkole projekt koordynują panie Urszula Antosz-Rekucka i Kinga Antosz

Więcej informacji o projekcie i wynikach na stronie: http://obliczadialogu.pl/2018na19/index.php