Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą przesłało do ZSTI podziękowania dla uczniów i nauczycieli za zaangażowanie i  wsparcie podopiecznych Towarzystwa.

Współpraca szkoły z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą, którą zainicjowały p. Elżbieta Sowa, Iwona Rusnak i Anna Łanocha, trwa od kilku miesięcy. Święta Wielkanocne było kolejną okazją, by zorganizować zbiórkę słodyczy i soków dla dzieci i młodzieży chorych na tę przewlekłą i nieuleczalną chorobę. Uczniowie zrobili również symbolicznie palmy. Przesyłka, dzięki uprzejmości p. Ewy Murzynowskiej, trafiła do podopiecznych szpitala w Rabce. - Nawiązałam kontakt z prezes Stowarzyszenia. Była pod wrażeniem naszej młodzieży. Już kolejny raz uczniowie ZSTI pokazali, że potrafią być empatyczni – tłumaczy p. Elżbieta Sowa.

Prezes Stowarzyszenia zaproponowała spotkanie w szkole, by osobiście spotkać się z uczniami i przedstawić problemy, z jakimi borykają się młodzi ludzie chorzy na mukowiscydozę.

- Chce również podziękować wszystkim za wsparcie psychiczne, bo jest ono bardzo  ważne dla chorych, którzy mają dzięki temu świadomość, że jest ktoś, kto o nich myśli  i wie, że istnieją – dodaje p. Sowa.