Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Początek maja w tym roku to nie tylko czas matur – w tym samym czasie przeżywaliśmy też XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny , a w nim 3. Dzień Narodowego Czytania Pisma św.

W poprzednich latach organizowaliśmy obchody publiczne, zapraszając gości z innych szkół, przedstawicieli samorządu, parafii. Teraz, ze względu na matury nie  było  to możliwe, na dodatek dla klas technikum był  to w dużej części czas wolny, zatem trud maratonu biblijnego podjęły na lekcjach religii klasy zawodowe i wywiązały się z niego znakomicie, odczytując, jak w całej Polsce, Ewangelię wg św.Jana. Dla każdego przygotowane były  też fragmenty biblijne na niewielkich zwojach – do tej akcji pod koniec tygodnia dołączyli uczniowie technikum. Był to więc w naszej szkole bogaty czas: jedni pisali w pocie czoła matury, inni czytali biblię, która jest nie tylko księgą religijną ale dziełem literackim i pomnikiem ogólnoludzkiej kultury.