Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W czwartkowe popołudnie uczniowie klas czwartych oficjalnie pożegnali się ze szkołą i chociaż czekają ich jeszcze egzaminy, będą do nich podchodzić już jako absolwenci.

Podczas uroczystego apelu, w którym udział wzięli również przedstawiciele powiatu limanowskiego – starosta Mieczysław Uryga i dyrektor wydziału edukacji Artur Krzak, maturzyści żegnali grono pedagogiczne i swoich młodszych kolegów. Z kolei ich żegnała społeczność szkolna. Niejednemu łza zakręciła się w oku, bo to symboliczne pożegnanie oznacza również kres młodzieńczej beztroski, a zarazem początek dorosłego życia, do którego przepustką ma być matura - nie bez kozery nazywana egzaminem dojrzałości.

Apel był też okazją do podsumowania czterech lat spędzonych w szkole. Długa była lista nagrodzonych świadectwem z czerwonym paskiem. W czwartek nie wręczono, wyjątkowo, najważniejszego wyróżnienia szkoły – Lilii św. Antoniego. Absolwenci klas czwartych, którzy w szczególny sposób zaznaczyli swoją obecność w szkole, pracując na rzecz jej dobrego imienia, wraz z innymi wyróżnionymi przyjaciółmi szkoły, zostali zaproszeni na Galę św. Antoniego 13 czerwca. Tegoroczna uroczystość będzie miała szczególny wymiar ze względu na jubileusz 50-lecia szkoły.