Szkolne Koło "Caritas" organizuje kolejną akcję dla Afryki, tym razem jest to zbiórka okularów zarówno korekcyjnych, jak i przeciwsłoneczne. Oklulary mogą być używane, lecz w dobrym stanie - dla afrykańskich dzieci i dorosłych.

Zbiórka odbywa się na prośbę misjonarki, polskiej pallotynki  s. Dominiki Laskowskiej, posługująca od wielu lat na pograniczu Konga i Rwandy. Okulary można przynosić na portiernię w budynku przy Starowiejskiej, do sekretariatu przy Matejki, bezpośrednio do opiekunki koła p. Urszuli Antosz-Rekuckiej i wolontariuszy. - Akcja trwa do końca maja, podzielcie się, jeśli możecie - zachęcają organizatorzy zbiórki. - Mile widziane także przybory szkolne, zwłaszcza długopisy i ołówki, można też ofiarować witaminy, witaminizowane słodycze i bieliznę (nową!).