Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Spawacze z kl. 1TS i mechanicy z kl. 2TEM uczestniczyli w XII Targach Obróbki Blach i Cięciach w Kielcach. Udział w imprezie wystawienniczej  połączyli z wizytą zawodoznawczą w kieleckiej Fabryce Łożysk Tocznych.

Kolejne roczniki przyszłych mechaników, a tym roku także spawaczy, mają okazję nie tylko weryfikować swoją wiedzę teoretyczną zdobywana na zajęciach szkolnych, ale także poznawać branżowe nowości technologiczne. „Przemysłowa Wiosna” w Kielcach z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wystawców, ale i przyszłych specjalistów z ZSTI. Na tragach pojawiają się licznie producenci oferujący najwyższej jakości maszyny i urządzenia dla szeroko rozumianego sektora technologii obróbki blach, profili i rur.

Podczas tegorocznej edycji uczniowie z ZSTI wzięli udział w kilku imprezach wystawienniczych. Były to Targi Obróbki Blach i Cięcia, Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi, Targi Laserów i Technologii Laserowych, Targi Techniki Pomiarowej, Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa, Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni, Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań, Dni Druku 3D, Targi Elektroniki i Automatyki oraz Targi Wirtualizacji Procesów.

Zwiedzanie kieleckiego EXPO uczniowie połączyli z wizytą w Fabryce Łożysk Tocznych, z gdzie zobaczyli, jak w praktyce wygląda proces wytwarzania i montażu łożysk tocznych oraz obejrzeli specjalistyczne obrabiarki.