Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
ZSTI ponownie udowodniło, że zajmuje pozycję lidera w konkursie historycznym „Krąg” – a wszystko dzięki uczniowi klasy IV TOR – Bartłomiejowi Orłowi, który w kategorii pracy indywidualnej uzyskał prawie najwyższe, bo II miejsce w Polsce. Bartek już we wcześniejszych edycjach tego turnieju zyskiwał wysokie lokaty, w zeszłym roku również został laureatem konkursu, zajmując III miejsce. Tegoroczne zmagania dotyczyły tematu wielkich polskich naukowców, maturzysta z klasy reklamy wykonał pracę poświęconą Ignacemu Łukasiewiczowi, wynalazcy m. in. lampy naftowej, której miniaturowym prototypem ozdobił album. Wysoki poziom merytoryczny i artystyczny dzieła był wynikiem poszukiwań badawczych Bartka, współpracy z Biblioteką Miejską w Mszanie Dolnej oraz umiejętności nabytych w klasie reklamy.
 
W ślady maturzysty, który już ostatni raz wziął udział w konkursie, wstąpiła młodsza koleżanka – Natalia Wcisło, także z klasy technikum organizacji reklamy. Wykonała album poświęcony wybitnemu polskiemu inżynierowi i wynalazcy Stefanowi Drzewieckiemu. Dzieło Natalii również zostało dostrzeżone przez jury, zyskując wyróżnienie wśród szkolnych prac. Być może to właśnie adepci reklamy będą potwierdzać wysoką jakość kształcenia i rozwijania pasji artystycznych i historycznych w ZSTI w kolejnych latach.