Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W ZSTI odbył się kolejny konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, który jest organizowany co roku przez nauczycieli języka niemieckiego i niezmiennie cieszy się popularnością wśród uczniów. Uczestnicy konkursowych zmagań muszą wykazać się znajomością polityki, geografii, historii krajów niemieckojęzycznych.

W tym roku szkolnym w nawiązaniu do Jubileuszu szkoły wzięło w nim udział blisko 50 uczniów, którzy zmierzyli się z 50 pytaniami testu. Najliczniejszy udział w konkursie stanowili uczniowie klasy 1TE, pozostali uczestnicy to przedstawiciele następujących klas 1 TB, 2TR, 2TI, 2 TIa, 2 TEM, 3TB, 4 TR a także 2SBa.  

Najlepszą znajomością realiów kulturowych wykazała się już drugi rok z rzędu Gabriela Koza z kl. 2TR, II miejsce zajęli: Tomasz Niżnik (2TIa) i Radosław Handzel (1TE), III miejsce  Julia Mucha (3TB). Gratulujemy! Laureaci otrzymali dyplomy pamiątkowe i cenne nagrody. Organizatorzy dziękują  wszystkim uczestnikom za udział a także Pani Barbarze Pawłowskiej za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.