• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

"Mikołajki" w ZSTI

W ZSTI już od ubiegłego tygodnia panuje Bożonarodzeniowy nastrój – szkolne korytarze zdobią choinki ozdobione wykonanymi przez uczniów bombkami, a 5 grudnia zaroiło się od czerwonych czapeczek. W nagrodę ekipa św. Mikołaja wspomagana przez szkolny samorząd częstowała wszystkich słodkimi niespodziankami.

Chociaż w ZSTI już nikt w bajki nie wierzy, chętnych, aby na kilka godzin wrócić do krainy dzieciństwa, nigdy nie brakuje. Z roku na rok rośnie liczba uczniów, którzy chcąc przypodobać się temu ulubionemu świętemu, zakładają mikołajkowe czapeczki, a nawet kompletne stroje. Świąteczny nastrój z reguły udziela się też i nauczycielom. Już do szkolnej tradycji należy ta jeszcze nie zapisana nigdzie zasada, że w „mikołajki” nauczyciele mniej srogo patrzą na swoich uczniów, a ci posiadający w widocznym miejscu atrybuty odzieży świętego, zwolnieni są tego dnia z odpytywania.W ZSTI już od ubiegłego tygodnia panuje Bożonarodzeniowy nastrój – szkolne korytarze zdobią choinki ozdobione wykonanymi przez uczniów bombkami, a 5 grudnia zaroiło się od czerwonych czapeczek. W nagrodę ekipa św. Mikołaja wspomagana przez szkolny samorząd częstowała wszystkich słodkimi niespodziankami.

Chociaż w ZSTI już nikt w bajki nie wierzy, chętnych, aby na kilka godzin wrócić do krainy dzieciństwa, nigdy nie brakuje. Z roku na rok rośnie liczba uczniów, którzy chcąc przypodobać się temu ulubionemu świętemu, zakładają mikołajkowe czapeczki, a nawet kompletne stroje. Świąteczny nastrój z reguły udziela się też i nauczycielom. Już do szkolnej tradycji należy ta jeszcze nie zapisana nigdzie zasada, że w „mikołajki” nauczyciele mniej srogo patrzą na swoich uczniów, a ci posiadający w widocznym miejscu atrybuty odzieży świętego, zwolnieni są tego dnia z odpytywania.