• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

To był bal...

Blisko stu uczniów z trzech czwartych klas ZSTI w sobotę bawiło się na balu studniówkowym w mszańskiej restauracji „Foksal”. Tym samym oficjalnie rozpoczęto odliczanie stu dni do matury.

Na pierwszy dorosły bal tegoroczni maturzyści zaprosili grono pedagogiczne wraz z dyrekcją szkoły. - Tak niedawno jeszcze zastanawialiście się jaką szkołę średnią wybrać, szukaliście miejsca, gdzie będziecie mogli jak najlepiej rozwinąć swoje umiejętności, zdobyć jak najlepsze wykształcenie, a tu za chwilę już matura, ale póki co jeszcze czeka was studniówka. Czeka się na nią właściwie od pierwszej klasy. Kojarzy się ona z dorosłością, piękną suknią, wytwornym garniturem, wydaje się nocą jedyną w swoim rodzaju, jedyną, kiedy można nie pamiętać o tym, czego jest zwiastunem. – powiedział otwierając bal dyrektor szkoły, mgr inż. Andrzej Dębski. -  Po balu będzie trzeba wziąć się do jeszcze bardziej wytężonej pracy, by uzyskać jak najlepsze wyniki, będzie trzeba też już całkiem na serio pomyśleć o swojej przyszłości, a lata spędzone w szkole staną się tylko wspomnieniem – mam nadzieję, że dobrym wspomnieniem, wspomnieniem do którego niejednokrotnie wraca się z łezką w oku – mówił dyrektor, życząc udanego balu i wspaniałych wyników na maturze.

Noworoczne kolędowanie w ZSTI

W czwartek już po raz siódmy na gościnnej scenie ZSTI wystąpiło 12 najlepszych zespołów regionu – wokalistów i instrumentalistów, by uczcić trwający jeszcze okres kolędowania. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek odbyło się w ramach Koncertu Noworocznego.

Krystian Kubowicz na Intershow 2017

Krystian Kubowicz, uczeń kl. 3TR został laureatem Międzynarodowego Festiwalu "Intershow".

Krystian Kubowicz na Intershow 2017

Krystian Kubowicz, uczeń kl. 3TR został laureatem Międzynarodowego Festiwalu "Intershow".

Uczestnicy festiwalu rywalizowali w kategoriach instrumentalnych, tanecznych i wokalnych. Festiwal co roku cieszy się duża popularnością; biorą w nim udział uczestnicy sześciu państw Europy: Estonii, Mołdawii, Ukrainy, Rosji, Polski, Niemiec. Wystąpił w nim również Krystian Kubowicz z Kasiny Wielkiej.

- Na festiwalu wykonałem dwa utwory "And I am telling you" oraz "I Am Changing " z repertuaru Jennifer Hudson. Tymi utworami udało mi się wywalczyć 1 miejsce – informuje wokalista. - Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ długo się przygotowywałem do festiwalu i czuję satysfakcję, że ta praca nie poszła na marne.

W jury festiwalu zasiedli: Marina Gonczarenko - narodowa artystka Ukraińska, autorka i wykonawczyni wielu popularnych piosenek, Gmyrina Svetlana- Juror z X Factor (Ukraina), Krystyna Maria Piotrowska - kompozytorka, trener wokalny, założycielka eurofestiwal.pl, muzykolog, poważana jurorka w Europie.

 

Uwaga! Konkurs z języka niemieckiego

We wtorek, 17 stycznia w sali nr 110 o godz. 11.40 odbędzie się szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Zapisy trwają do poniedziałku, 16 stycznia - u nauczycieli j. niemieckiego - Gabrieli Sułkowskiej i Iwony Płachytki.