• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Pierwszy raz w historii Szkoły - debiut dziewcząt w sztafecie!

We wtorek 27.09. w Limanowej, przy pięknej pogodzie, rozegrane zostały mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Po raz pierwszy w historii ZSTI wystąpiła reprezentacja dziewcząt. Co prawda nie udało się wskoczyć na podium ale są bardzo dobre rokowania na przyszłość - ostatecznie 6 miejsce. Chłopcy zakończyli swój występ oczko wyżej - na V miejscu . Gratulujemy wszystkim startującym w zawodach i zachęcamy do systematycznej aktywności fizycznej - nie tylko biegania!

Kolejny sukces Macieja Biedrończyka w MTB!

W wyniku rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zawodach wojewódzkich w kolarstwie górskim, Maciej Biedrończyk- uczeń Naszej Szkoły zajął wysokie 5 miejsce. O najwyższe miejsce na podium przegrał o kilka sekund. Gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości w treningu.

Szkolna E-Biblioteka

Informujemy, że w naszej szkole został uruchomiony elektroniczny dostęp do biblioteki (E-Biblioteka). Katalog on-line naszej biblioteki jest dostępny dla każdego, kto chce wyszukać książkę (sprawdzić, czy jest w bibliotece). Natomiast zalogowany czytelnik może sobie książkę zarezerwować, dostaje powiadomienie, że książka jest do odbioru, przypomnienie o zwrocie itp. Może na bieżąco kontrolować swoje konto.

Aby się zalogować, trzeba w BIBLIOTECE SZKOLNEJ podać swój e-mail. Po podaniu adresu e-mail uczeń otrzymuje swoje konto, a proces logowania przebiega identycznie jak logowanie do dziennika elektronicznego.

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do zakładania kont i korzystania z możliwości naszej Biblioteki. Link do E-Biblioteki został umieszczony w menu naszej strony WWW.

Wyśpiewały zwycięstwo na Eurofestiwalu

Dwie uczennice ZSTI – Justyna Rusnarczyk i Klaudia Rogowiec zdobyły laury (II i III) miejsce) na Eurofestiwalu "Orfeo in Italia" w Lido di Jesolo koło Wenecji, natomiast ich zespół wokalny Triola został zwycięzcą festiwalu.

Na ferie do Rzymu

Zimowe zwiedzanie stolic Europy weszło na stałe do kalendarza szkolnych imprez. Po wizycie w Paryżu i Londynie w tym roku zaplanowano wyjazd do Rzymu.

Wycieczka odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii zimowych- od 30 stycznia do 2 lutego, a programie znajdzie się m.in. Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki z monumentalnym Ołtarzem Ojczyzny, Koloseum, Forum Romanum, Watykan i Groty Watykanu z grobowcami papieży, Muzeum, Watykańskie będące jednym z największych zbiorów sztuki na świecie oraz Kaplica Sykstyńska ze słynnymi freskami Michała Anioła.

Koszt wycieczki to ok. 850-900 zł. Cena zawiera przelot, 3 noclegi w centrum Rzymu, transfery na lotniska, transport miejski w Rzymie oraz program zwiedzania. Zapisy do piątku, 23 września u p. Bogdana Schmidta lub p. Agnieszki Biel-Habieda.