• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Maraton filmowy w ZSTI

W piątek w ZSTI odbył się pierwszy wieczór filmowy. Uczniowie wspólnie obejrzeli trzy filmy grozy będące klasyką gatunku.
Spotkania na seansach filmowych są nową inicjatywą samorządu i będą odbywać się cyklicznie. W piątkowy wieczór szkolna aula została zamieniona na salę kinową. Maraton rozpoczął się o 18, a skończył punktualnie o północy. Prawie wszystkim udało się obejrzeć trzy seanse grozy, a to wymagało stalowych nerwów i... nie lada odwagi.
Samorząd, dopierając repertuar, stara się trafić w gusta wszystkich widzów. Dla tych, którzy nie lubią się bać, jest już przygotowywany kolejny maraton filmowy, tym razem będą to produkcje o tematyce świątecznej.

O promocji zdrowia z Sanepidem

„Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!” – pod takim hasłem przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną w Limanowej przeprowadzili w ZSTI akcję propagującą zdrowy styl życia i wolność od wszelkich substancji uzależniających, głównie nikotyny i alkoholu.

Kiermasz kartek i ozób świątecznych

Już dziś zapraszamy na kiermasz prac uczniów ZSTI. Aukcja, z której dochód zostanie przekazany na szlachetny cel - paczkę Św. Antoniego, rozpocznie się w naszej szkole już 6 grudnia, czyli w dzień świętego Mikołaja i potrwa do 9 grudnia.

Będą reprezentować szkołę na kolejnym etapie

Jak co roku, pod koniec listopada odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Na etapie wojewódzkim ZSTI będzie reprezentować czworo uczniów.

Prestiżowa olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy pragnęli wykazać się zdobytą na lekcjach i zajęciach praktycznych wiedzą i umiejętnościami.

Na kolejnym, wojewódzkim etapie olimpiady, naszą szkołę będzie reprezentować Oliwia Kołodziej (kl.3TB), Daniel Kaczmarczyk (kl.2TB), Daniel Dudzik (kl.3TB) oraz Mateusz Grabiec (kl.3TB).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wolonatriusze cały czas w akcji

Wolontariusze z Klubu Wolontariatu działającego w ZSTI cyklicznie pomagają w prowadzeniu zajęć z dziećmi na terenie trzech mszańskich placówek oświatowych.

Młodzi ochotnicy aktywnie wpisuje się w życie społeczne miasta i działających na jego terenie instytucji. Pomagają przy organizowaniu cyklicznych imprez charytatywnych, wspierają dzieci z zaprzyjaźnionego ośrodka w Żmiącej, a na co dzień starają się być obecni w znajdującym się po sąsiedzku przedszkolu prowadzonym przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, gdzie czytają milusińskim bajki. Od tego roku szkolnego są też częstymi gośćmi w drugim mszańskim przedszkolu (nr 2 przy ul. Orkana) oraz na świetlicy szkolnej działającej w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie pomagają dzieciom w odrabianiu prac domowych.