Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Jak co roku, pod koniec listopada odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Na etapie wojewódzkim ZSTI będzie reprezentować czworo uczniów.

Prestiżowa olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy pragnęli wykazać się zdobytą na lekcjach i zajęciach praktycznych wiedzą i umiejętnościami.

Na kolejnym, wojewódzkim etapie olimpiady, naszą szkołę będzie reprezentować Oliwia Kołodziej (kl.3TB), Daniel Kaczmarczyk (kl.2TB), Daniel Dudzik (kl.3TB) oraz Mateusz Grabiec (kl.3TB).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wolontariusze z Klubu Wolontariatu działającego w ZSTI cyklicznie pomagają w prowadzeniu zajęć z dziećmi na terenie trzech mszańskich placówek oświatowych.

Młodzi ochotnicy aktywnie wpisuje się w życie społeczne miasta i działających na jego terenie instytucji. Pomagają przy organizowaniu cyklicznych imprez charytatywnych, wspierają dzieci z zaprzyjaźnionego ośrodka w Żmiącej, a na co dzień starają się być obecni w znajdującym się po sąsiedzku przedszkolu prowadzonym przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, gdzie czytają milusińskim bajki. Od tego roku szkolnego są też częstymi gośćmi w drugim mszańskim przedszkolu (nr 2 przy ul. Orkana) oraz na świetlicy szkolnej działającej w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie pomagają dzieciom w odrabianiu prac domowych.

"Sukces na miarę możliwości"
Dnia 25.11.2016 w ZS nr 1 w Limanowej odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu limanowskiego szkół ponadgimnazjalnych w szachach. Startowało 7 drużyn. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły reprezentacja ZSTI zdobyła pierwsze miejsce, awansując tym samym na zawody wojewódzkie.

Skład drużyny:

  1. Dudzik Joanna
  2. Jagła Artur
  3. Domin Mateusz
  4. Kotarba Szymon

Gratulujemy.

"Obudź się - możesz więcej” – pod takim hasłem odbył się andrzejkowy koncert ojca Łukasza Buksy w ZSTI. To już kolejna wizyta w Mszanie Dolnej charyzmatycznego franciszkanina z Krakowa, który ewangelizuje młodzież nie przebierając w środkach ekspresji. Tegoroczny koncert w ZSTI miał szczególne znacznie. Ojciec Łukasz, jak sam to kilkakrotnie podkreślał, stał się częścią społeczności szkolnej. Przypomnijmy, w czerwcu został uhonorowany najważniejszym wyróżnieniem szkoły – Lilią św. Antoniego.

REGULAMIN -> OTWÓRZ