• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Wyjazd narciarsko - snowboardowy

Drodzy uczniowie ZSTI w imieniu Katedry Wychowania Fizycznego zapraszamy serdecznie Wszystkich fanów białego szaleństwa na wyjazd narciarsko-snowboardowy do Kasiny Wielkiej. Zapisy i info szczegółowe na priv. mgr Artur Żaba Zapisy do niedzieli (06.03.2022).

Dziś wspominamy Żołnierzy Wyklętych - audycja, prezentacja, gazetka

Dziś 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data ta nie jest przypadkowa. 1 marca w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.

Pamięć Żołnierzy Wyklętych uczczono też w ZSTI. Na platformie e-learingowej szkoły https://zst-i.edu.pl/tech/course/view.php?id=47 znajduje się audycja radiowa pt. „1 marca – Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” zilustrowana prezentacją „Żołnierze wyklęci”. Natomiast w budynku przy ul. Matejki powieszono gazetkę ścienną wykonaną przez uczniów technikum reklamy również dotyczącą tej tematyki.

INSTAL dla Ukrainy - akcja samorządu ZSTI. Zapraszamy!

Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice, od 28 lutego rozpoczęliśmy zbiórkę do puszek na wsparcie ofiar wojny w Ukrainie. Po jej zakończeniu natychmiast przelejemy zebrane pieniądze siostrom pallotynkom pracującym w Ukrainie, które w swoich domach zakonnych i parafiach przyjęły uchodźców - w Gródku Jagiellońskim koło Lwowa, Żytomierzu i Korostyszewie. Pieniądze potrzebne są na zakup żywności, środków czystości, odzieży i innych niezbędnych rzeczy. Prześlemy je Siostrze Annie Karpińskiej, z którą współpracujemy od lat. 2. Jednocześnie od środy 2 marca ruszamy ze zbiórką najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy. Zbiórka prowadzona jest we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Mszanie Dolnej – listę najpotrzebniejszych rzeczy podajemy poniżej.

Uwaga uczestnicy Alchemika!

We wtorek, 1 marca o godz. 9.50 (na trzeciej godzinie lekcyjnej) zostanie przeprowadzony w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Alchemik. Osoby, które wyraziły chęć uczestnictwa proszone są o zgłoszenie się do pani Agaty Górki w budynku przy ul. Starowiejskiej lub do pani Iwony Rusnak w budynku przy ul. Matejki. Uczestnikom życzymy powodzenia. 

Dublet Alpejczyków z Instalu

Mistrzowie szkoły w narciarstwie alpejskim pokazali dominację w zawodach powiatowych. Ewelina Zapała i Paweł Zapała po sukcesie na szkolnym podwórku zgarnęli kolejne puchary w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży wygrywając zdecydowanie tę rywalizację.

Zawody odbyły się na Stacji Narciarskiej KASINASKI w Kasinie Wielkiej w ubiegłą środę (22.02.2022). Naszą szkołę reprezentował siedmioosobowy zespół. Od kilku lat team narciarski ZSTI jest zaliczany do grona faworytów tej pięknej zimowej rywalizacji sportowej. Oczywiście zespół stanął na wysokości zadania i drużynowo zarówno w rywalizacji dziewcząt jaki i chłopców zajęliśmy bardzo wysokie drugie miejsce.

Ogromne brawa dla Naszych Mistrzów i trzymamy kciuki za ich kolejny występ na zawodach wojewódzkich które odbędą się 10.03.2022 w Kluszkowcach. Nasza młodzież po raz kolejny pokazała, że sporty zimowe to ich duża domena. Gratulujemy i cieszymy się z tak świetnych wyników.

Wyniki zawodów;

Chłopcy:

1 miejsce - Paweł Zapała - Mistrz Powiatu Limanowskiego. Wygrywał trzy razy z rzędu te zawody. Prawdziwa gwiazda narciarstwa alpejskiego w Powiecie Limanowskim(awans na zawody wojewódzkie)

8 miejsce – Krystian Smreczak (awans na zawody wojewódzkie)

9 miejsce – Kamil Smreczak

15 miejsce – Dominik Walczak

18 miejsce – Piotr Kowalczyk

Dziewczęta:

1 miejsce - Ewelina Zapała - Mistrzyni Powiatu Limanowskiego

15 miejsce – Maja Łazarczyk (pechowy upadek pozbawił Maję podium)