Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Samorząd szkolny organizuje kolejną akcję charytatywną. Tym razem wsparcia potrzebuje przewlekle chora koleżanka z kl. 3TR – Paulina Adamczyk. Pomoc ma charakter materialny i wymiar duchowy. Przygotowywany jest konkurs i kiermasz słodkości oraz kartek świątecznych, a już jutro, tj. we wtorek 4 kwietnia w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Mszanie Dolnej zostanie odprawiona msza św. w intencji jej powrotu do zdrowia.

„Idzie wiosna! Obudź swój umysł!” – pod takim hasłem w marcu w ZSTI odbywał się cykl konkursów matematycznych, który cieszył się ogromny zainteresowaniem uczniów.

Nauczyciele matematyki przygotowali aż cztery wydarzenia: Wewnątrzszkolny Konkurs Matematyczny Ins-Kan, klasowy konkurs „Rozwijamy liczbę pi” o raz I Szkolny Konkurs Łamigłówek. Podsumowaniem miesięcznych zmagań wszystkich tęgich głów był  III Szkolny Turniej Matematyczny.

Justyna Rusnarczyk, utytułowana, wokalistka z Kasiny Wielkiej, uczennica kl. 1TR została podczas sesji Rady Gminy Mszana Dolna uhonorowana przez wójta Bolesława Żabę nagrodą za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w ciągu roku 2016.

Uczniowie kl. 1 ZSZ i 1 TM uczestniczyli w branżowych targach, które odbywają się w cyklicznie w kieleckiej hali EXPO. Udział w targach i wizyty zawodoznawcze stanowią stały element nauczania zawodu.

Społeczność ZSTI po raz kolejny włączyła się w akcję społeczną orgaznizowaną w mieście – tym razem była to zbiórka pieniężna na rzecz chorego 18-latka z Mszany Dolnej.