• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Opony, skrzynki, odkurzacze, czyli DZIEŃ BEZ PLECAKA

Uczniowie z ZSTI zdali dziś na szóstkę egzamin z kreatywności. Na hasło NO BACKPACK DAY odpowiedzieli prawie wszyscy. A książki, zeszyty i przybory szkolne przynieśli do szkoły w najdziwniejszych opakowaniach, pojemnikach, sprzętach domowych.

Pomoc dla Ukrainy - zbiórka szkolnego koła "Caritas" podsumowana

Społeczność naszej szkoły na wiele sposobów pomaga ofiarom wojny na Ukrainie. Szkolne koło „Caritas” przeprowadziło zbiórkę do puszek, w wyniku której zebrana kwota 4086 zł została wpłacone na konto Sióstr Pallotynek, posługujących w Ukrainie.

Siostry z Gródka Jagiellońskiego koło Lwowa, którym od wielu już lat przekazujemy wsparcie dla Wspólnoty Polskiej, napisały: „Nasz dom jest już wypełniony po brzegi. Przyjęłyśmy tyle osób, ile tylko można przyjąć. Każdego dnia zasiadamy do stołu jako jedna, wielka rodzina: grekokatolicy, starowiercy, prawosławni i katolicy. Pomagamy, jak tylko możemy: naszym sąsiadom, pani prowadzącej mały hotelik i przyjmującej matki z dziećmi, naszym Siostrom z Żytomierza i Korostyszewa oraz tym, o których wiemy, że już nie mają jedzenia. Dbamy o rodziny naszych parafian, które nadal pozostają w Gródku. Większość naszych dzieci już wyjechała. Te, które zostały, przychodzą do nas na zajęcia, by nie myśleć o huku, przelatujących samolotach i wyciu syren…Dziękujemy za każdą modlitwę, troskę i pomoc! Pan Bóg, który widzi wszystko, odda stokrotnie. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc. Niech Niebo będzie nagrodą dla tych, którzy pomagają potrzebującym w Gródku i w innych miejscach na Ukrainie! Siostry Pallotynki z Gródka Jagiellońskiego, Anna i Karolina”. My także serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom!

 

W ZSTI świętują dalej

Z okazji Dnia Kobiet na zajęciach grafiki reklamowej prowadzonych przez p. Marią Kozak, klasa 2TR zaprojektowała piękne kartki okolicznościowe – zachęcamy do obejrzenia części z nich.  Uczennice z klasy reklamy nie zapomniały też o panach i ich święcie przypadającym na 10 marca. Zarówno panom, jak i panom  życzymy wszystkiego najlepszego w dniu ich święta!

Dzień Kobiet i kiermasz słodkości

Dzisiaj w ZSTI świętowano Dzień Kobiet. To radosne święto, miało w tym roku nieco inny wymiar. Co prawda na platformie e-learningowej Radia Instal pojawiła się audycja traktującą nieco z przymrużeniem oka o roli kobiet w życiu mężczyzn (https://zst-i.edu.pl/tech/mod/resource/view.php?id=4693), a panowie z kl. 4TS obdarowywali swoje koleżanki życzeniami i cukierkami, to w szkole jednak panował bardziej nostalgiczny niż zazwyczaj nastrój. Zarówno panom, jak i paniom bardziej przypadło do gustu hasło: Zamiast kwiatka dla dziewczyny wrzuć do puszki dla Ukrainy. W poniedziałek i we wtorek w obydwóch budynkach szkoły odbywał się kiermasz ciast, z których cały dochód będzie przeznaczony na wsparcie dla naszych gości z Ukrainy.

Świętujemy Dzień Matematyki - zapraszamy do udziału

14 marca jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi. Z tej okazji w ZSTI zostaną przeprowadzone dwa konkursy. Pierwszy - to Turniej matematyczny, który odbędzie się w poniedziałek na lekcji 6 w sali P1. Do udziału zapraszamy trzyosobowe drużyny z każdej klasy. Zgłoszenia drużyn należy dokonać do czwartku u  nauczycieli matematyki. Drugi to Mistrz Pamięci – konkurs polegający na zapamiętaniu jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Konkurs będzie przeprowadzany w każdej klasie przez nauczyciela matematyki.