• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Uczniowie ZSTI nagrodzeni w konkursie rocznicowym

Grzegorz Pazdur z kl. 3TB i Sylwia Gackowiec z kl. 4TR zostali laureatami powiatowego konkursu literacko – muzyczno– plastycznego „Rolnicy siłą „Solidarności” 1980/81″. Brawurowe wykonie sztandarowej pieśni polskiego podziemia antykomunistycznego pt. „Mury” zapewniło Grzegorzowi I miejsce w kategorii muzycznej, natomiast Sylwia zyskała uznanie jurorów w kategorii literackiej, tworząc specjalnie na tę okazję wiersz „Solidarność 1980”.

Kiermasz ozdób i słodkości pod patronatem św. Antoniego

W ZSTI trwają przygotowania do świąt. Wszyscy z niecierpliwością oczekują pierwszej gwiazdki, dlatego na szkolnych korytarzach pojawiły się świąteczne ozdoby i choinki. Trwa również doroczny kiermasz św. Antoniego, na którym nie tylko można kupić kartki i stroiki, ale przede wszystkim wspomóc akcję charytatywną. Kiermasz ozdób świątecznych jest połączony z kiermaszem ciast, którego dwie odsłony miały miejsce 30 listopada i 6 grudnia. Ostatnią edycję zapowiedziano na 15 grudnia.

„Czary – mary, czary – mary, wierzy młody, wierzy stary”

Tegoroczne andrzejki nietypowo pachniały domowym ciastem – szarlotkami, biszkoptami, babeczkami i innymi cudami kulinarnymi, których nie powstydziłyby się polskie sławy gastronomiczne. Musiało być w tych ciastach coś magicznego, bo zniknęły w mgnieniu oka – tak w ZSTI świętowano ostatni dzień listopada, którego patronem jest św. Andrzej.

Uczniowie wzięli udział w konkursie ,,Rolnicy siłą ,,Solidarności” 1980/81”

40 lat temu, 12 maja 1981 roku została zarejestrowana chłopska organizacja związkowa – Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”. W roku jubileuszu, Powiat Limanowski zaprosił uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu limanowskiego do udziału w konkursie plastyczno-literacko-muzycznym pt. ,,Rolnicy siłą ,,Solidarności” 1980/81” związanego z historią tego wielkiego Solidarnościowego Zrywu. Uczniowie ZSTI wzięli udział w dwóch kategoriach: muzycznej i plastycznej.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

1

Regulamin

,,V Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej

o Puchar Dyrektora ZSTI w Mszanie Dolnej”