Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej technikum budowlanego wraz z nauczycielami - p. Karoliną Ceklarz, p. Stanisławem Żądło i p. Grzegorzem Lekkim  wzięli udział w zajęciach pokazowych prowadzonych przez zespół doświadczonych trenerów i instruktorów firmy Makita Polska. Szkolenie dotyczyło elektronarzędzi budowlanych i  ogrodniczych, których producent, japońska firma  Makita, jest światowym potentatem. 

Początek listopada to czas refleksji i zadumy nad przemijaniem, ale też okazja, aby okazać pamięć o tych, którzy odeszli. Tradycyjnie już w ZSTI odbył się apel, podczas którego wspomniano zmarłych uczniów i nauczycieli. Uczczono ich pamięć nie tylko paląc symboliczne znicze przy ustawionym brzozowym krzyżu, ale też odmówiono w ich intencji cząstkę różańca. Modlitwę poprowadził ks. Tadeusz Mrowiec, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego.

W dniach 22- 23 października  uczniowie klasy 3 Technikum organizacji reklamy uczestniczyli w wycieczce projektowej wspierającej kształcenie zawodowe i ustawiczne z terenu powiatu limanowskiego. Wizyta zawodoznawcza przeprowadzona została  przez Biuro Podróży LAVISTA z Nowego Sącza.  Na realizację zadań wybrano miasto Bielsko- Biała. Celem wycieczki było uzupełnienie treści programowych z zakresu przedmiotów zawodowych. 

Uczniowie ZSTI mogli się przekonać, jak wygląda codzienność w Sudanie Południowym podczas spotkania ze świeckim misjonarzem, który w ubiegłym tygodniu przyjechał do szkoły na zaproszenie nauczycieli religii. Termin nie był przypadkowy – październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

W dniach 15–18 października budowlańcy z klasy 3 pod opieką pani Iwony Rusnak, pani Pauliny Gocał i pana Grzegorza Lekkiego odwiedzili Bieszczady. Pierwszym punktem wycieczki były zakłady SAWE Niechobrz. To nowoczesny zakład oferujący konstrukcje drewniane, wyposażony w nowoczesne urządzenia i maszyny. Przyszli budowlańcy zwiedzili biuro projektowe, gdzie m.in. wykonuje się obliczenia i rysunki  konstrukcji budowlanych. Tego dnia, po dotarciu nad Jezioro Solińskie i zakwaterowaniu na malowniczej wyspie w ośrodku wypoczynkowym Wyspa Energetyk, cała grupa udała się na spacer po Polańczyku.