Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

"Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś" przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w Rejonowych Zawodach z Pierwszej Pomocy organizowanych przez PCK w Nowym Sączu.Pięcio – osobowa drużyna w składzie: Gabriela Koza z kl. I TR, Alicja Ścianek z kl. 1TB oraz Jakub Gniecki, Rafał Swałtek, Dominika Jarosz z kl.1 TIa dzielnie reprezentowała szkołę.

Czym jest „KOLIBER”  - stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową  i jakie są jego cele mogli dowiedzieć się uczniowie klas pierwszych TB, TI, SB oraz klasy 3TB biorący udział w spotkaniu z prezes stowarzyszenia - Danutę Gilarską. Dla niektórych uczniów nie było to pierwsze spotkanie z prezes Gilarską. Przyszli budowlańcy z kl. 1 bowiem już kilkakrotnie odwiedzali dzieci przebywające na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w krakowskim Prokocimiu.

I Turniej Badmintona o Puchar Dyrektora ZSTI - relacja. Za nami zmagania turniejowe. Pierwsza tego typu impreza cieszyła się niemałym zainteresowaniem.

W miniony poniedziałek – 16 kwietnia – zainaugurowaliśmy obchody X Tygodnia Biblijnego połączone z II Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. To już tradycja, że spotykamy się w naszej szkole na wspólnym czytaniu Biblii. W tym roku sięgnęliśmy po List św. Pawła napisany przez Apostoła do młodej gminy chrześcijańskiej w Rzymie. Lektura całości zajęła nam niespełna 2 godziny, tekst wybrzmiał w pięciu językach – po polsku, angielsku, niemiecku, rosyjsku i słoweńsku, a w czytanie zaangażowało się 37 lektorów.

Jakie jest znaczenie budynków wysokościowych we współczesnej urbanistyce, przyszłość architektury a społeczeństwo przyszłości, jak powstawał projekt Centrum Kongresowego ICE w Krakowie – między innymi o takich ciekawostkach mieli okazję dowiedzieć się uczniowie kl. 2TB, którzy wraz z wychowawcą – Pauliną Gocał uczestniczyli w wydarzeniu artystyczno-edukacyjnym z dziedziny architektury, architektury wnętrz i rzeźby pt:  „Architektura dla wszystkich” organizowanym przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie .