Pandemia nie przeszkodziła maturzystom pożegnać się ze szkołą

W niezwykły sposób, bo i niezwykłe są okoliczności, w piątkowe popołudnie maturzyści pożegnali szkołę. Zamiast na tradycyjnym apelu, społeczność szkolna spotkała się w sieci. Jak zwykle przy takiej okazji, nie obyło się bez wielu ciepłych słów i wzruszeń.

Laptopy dla uczniów ZSTI

 

15 uczniów ZSTI już odebrało laptopy. Dzięki temu będą mogli mieć łatwiejszy dostęp do zdalnego nauczania. Sześć notebooków pochodzi z zasobów szkolnych, a pozostałe dziewięć udało się uzyskać z projektu „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło w sumie aż 186 mln zł.

Informacja o praktykach zawodowych

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID- 19, do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkołach.  W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół nauka jest realizowana na odległość.

W przypadku praktyk zawodowych uczniów technikum, zaplanowanych  do  zrealizowania  w  okresie,  w  którym  wprowadzono  czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół, praktyki te realizuje się do  końca  roku  szkolnego  2019/2020  lub  w  klasach  programowo wyższych.

W związku z tym uczniowie klas 2TI oraz 3TR mający rozpocząć praktykę zawodową  od 20 kwietnia b.r. uczestniczą w zajęciach zdalnych wg obowiązującego planu.

Czas rozpoczęcia praktyki zawodowej zostaje przesunięty i będzie ogłoszony oddzielnym komunikatem.

 

 

Wielkanoc w domach naszych uczniów

W tym roku wszystko jest inaczej. Ze względu na panującego wirusa, większość z nas nie opuszcza swoich domów. Jednak Wielkanoc to głęboka tradycja, zakorzeniona w nas, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Każdy pamięta o zwyczajach, które wyniósł z domu.
I mimo, że nie mamy lekcji w szkole, to uczniowie realizują treści zawarte w rozkładach poszczególnych przedmiotów. I tak uczniowie klas pierwszych w ramach zajęć z plastyki i sztuki pop-art zrealizowali ćwiczenie, gdzie mieli ozdobę wielkanocną przedstawić w nurcie XX wiecznego kierunku. Powstały również kartki wielkanocne, pisanki i ozdoby wielkanocne w ramach tematów z komunikacji wizualnej w klasach reklamy.
Zapraszamy do obejrzenia wybranych prac naszych uczniów w galerii:
 

 

Wielkanoc 2020

 

Alleluja, Alleluja! Wesoły nam dziś dzień nastał, Chrystus bowiem zmartwychwstał!
Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość

  Wesołych Świąt

życzą Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych
w Mszanie Dolnej