Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

W czwartek przedstawiciele klas 3 TB i 2 SBa ZSTI  wraz z nauczycielem j. niemieckiego - panią Anną Łanochą po raz drugi  w tym roku szkolnym odwiedzili i przeprowadzili zajęcia z pierwszakami z sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 1. Tym razem tematem zajęć były obyczaje bożonarodzeniowe w krajach niemieckojęzycznych.

Właśnie dołączyliśmy do akcji stowarzyszenia Amicus Vitae z Limanowej, które pomaga przetrwać zimę bezdomnym psom i kotom z naszych okolic. Te zwierzaki czekają, by ktoś je POKO-HAU i MIAU dla nich otwarte serce. Niedużo trzeba, by poprawić ich los!

W środowe popołudnie hiszpańskie smaki i rytmy, które roznosiły się po mszańskim Folwarku Starej Winiarni, pozwoliły uczniom ZSTI na chwilę zapomnieć o niesprzyjającej grudniowej aurze i przenieść się do słonecznej Hiszpanii. A wszystko to w ramach wydarzenia „Hiszpańskie Instalacje” będącego przystankiem w drodze do Barcelony.

„Stare” bo jeszcze związane z Tygodniem Misyjnym, podczas którego zebraliśmy mydła, przybory szkolne, pluszaki, witaminy, słodycze, bieliznę i inne dary dla aż 3 placówek misyjnych w Afryce – 2 w Burundi i 1 w Rwandzie.

Już po raz kolejny uczniowie ZSTI wzięli udział w  ogólnopolskim konkursie w ramach  projektu " Erlebnisreise mit Deutsch/ Z niemieckim w drogę", organizowanym przez Goethe-Institut.