Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Zgodnie z rozporządzeniem MEN od środy 25 marca 2020 r. w ZSTI rozpoczyna się zdalne nauczanie dla wszystkich uczniów szkoły.

Nauczanie zdalne będzie odbywało się według obowiązującego planu lekcji, także zajęcia w klasach maturalnych. Każdy uczeń szkoły jest zobowiązany do udziału w nauczaniu zdalnym zgodnie z planem.

Uczniowie są zobowiązani do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych poprzez szkolną platformę e-learningową. W tym czasie powinni być dostępni „on-line”.

W związku z powyższym każdy uczeń musi podczas zajęć zdalnych:
  • korzystać ze szkolnej platformy e-learningowej pod adresem  https://moodle.zsti.edu.pl
  • uczestniczyć w nauczaniu na kursie klasowym - zgodnie z planem zajęć
  • realizować aktywności przygotowane przez nauczyciela
  • potwierdzać swoją obecność na czacie danego przedmiotu
  • komunikować się z nauczycielem w sposób określony na kursie.W przypadkach szczególnych, np. braku możliwości uczestniczenia w zajęciach zdalnych w trybie zorganizowanym przez szkołę należy komunikować się z wychowawcą klasy.

  

"Z powodu koronawirusa polska szkoła w ciągu tygodnia przeniosła się z klas do internetu. Jednak, aby edukacja mogła się odbywać online, potrzebne są minimum trzy rzeczy: dobre chęci, umiejętności oraz sprzęt. Tego ostatniego brakuje. Dlatego zwracamy się do firm, koncernów i ludzi dobrej woli z prośbą o rozważenie możliwości przekazania szkołom sprzętu komputerowego, urządzeń mobilnych czy ruterów” -  napisał w specjalnym apelu prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. ZSTI włącza się do akcji i również apeluje do wszystkich, którzy mogą i chcą wypożyczyć uczniom ZSTI sprzęt na czas zdalnego  nauczania. Prosi także uczniów, aby zgłaszali zapotrzebowanie. Szkoła będzie pośredniczyć w przekazywaniu informacji, zarówno darczyńcom, jak i uczniom potrzebującym sprzętu niezbędnego do realizowana nauki w domu.

Wyniki egzaminu zawodowego zostały umieszczone w dzienniku elektronicznym, jako "oceny bieżące" w zajęciach z wychowacą. W opisie oceny jest informacja o kwalifikacji i rodzaju egzaminu (pisemny / praktyczny).

Uczniowie, którzy nie zdali egzaminu, tzn. częśc pisemna poniżej 50%, i/lub część praktyczna poniżej 75% proszeni są o niezwłoczne złożenie deklaracji aby mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego w najbliższej sesji. W tym celu należy pobrać i wydrukować odpowiednią deklarację (deklaracje będą zamieszczone na stronie szkoły w zakładce "Do pobrania"). 

Wydrukowane deklaracje należy uzupełnić, podpisać, następnie zestanować (sfotografować) i przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Od czwartku 19 marca 2020 r. rozpoczynają się zdalne zajęcia dla wszystkich uczniów szkoły. Zajęcia zdalne będą odbywały się według obowiązującego planu lekcji. Każdy uczeń szkoły jest zobowiązany do zapisania sie na właściwy kurs e-lerningowy utworzony dla każdej z klas i uczestniczenia w zajęciach zgodnie z planem.

W związku z powyższym każdy uczeń musi:

  • zalogować się na szkolnej platformie e-learningowej pod adresem  https://moodle.zsti.edu.pl
  • znaleźć kurs swojej klasy w wyszukiwarce kursów
  • zapisać się na kurs klasowy
  • uczniowie, którzy nie posiadają jeszcze konta na platformie muszą najpierw utworzyć konto

 

Uczniowie są zobowiązani do uczestnictwa w zajęciach poprzez szkolną platformę e-learningową gdzie nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą prowadzić zajęcia zgodnie z aktualnym planem lekcji. W tym czasie będą dostępni „on-line” dla uczniów. W czasie zajęć zdalnych uczniowie pozostają zalogowani na platformie oraz komunikują się z nauczycielem w sposób określony na kursie (pobierają materiały, rozwiązują zadania, komunikują się z nauczycielem poprzez czat, forum, messenger, itd.).

 Instrukcja zakładania konta na platformie e-learningowej oraz korzystania z niej zostanie umieszczona w zakładce „Do pobrania” na stronie szkoły.

Szczegółowych informacji na temat nauczania zdalnego udzielają wychowawcy klas.

 

 

 

Informuję, że w dziale "Nasza Szkoła" został opublikowany harmonogram zajęć zdalnych dla maturzystów. Proszę wszystkich uczniów klas maturalnych o zapoznanie się z harmonogramem oraz o obowiązkowy udział.