Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Ponad 50 par sportowych butów dla piłkarskiej drużyny dzieci ulicy z ośrodka „Nadzieja” w Rutshuru, do tego 5 piłek, 21 par piłkarskich i 70 zwykłych sportowych skarpet, 4 pary bramkarskich rękawic, 3 pompki z osprzętem, ponad 100 sztuk bielizny, 50 koszulek i wiele innych darów powędruje na pogranicze Kongo i Rwandy od naszego Koła „Caritas” – trwa pakowanie i wysyłka darów.

W ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, młodzież klas pierwszych – I TEp, I TEg, I SBp, I TIp, I TIg, I TRp – uczestniczyła w zajęciach, których tematyką była lokalna historia antykomunistycznego podziemia.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnym szkolnym konkursie językowym, w którym należy wykazać się wiedzą o brytyjskich zwyczajach i tradycjach. Na platformie e-learningowej w kursie Konkurs wiedzy o Londynie (temat nr 3: Brytyjskie zwyczaje i tradycje – konkurs), prowadzonym przez Agnieszkę Biel-Habieda i Urszulę Kotarbę, zostały opublikowane materiały, przygotowane przez p. Sylwię Marszałek, na podstawie których zostanie przygotowany konkursowy quiz (klucz dostępu Londyn2019). Wielki finał odbędzie się w kwietniu. O dokładnym terminie poinformujemy na stronie szkoły.

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych podpisał umowę z Polskim Rejestrem Statków PRS, dzięki której możliwe będzie nie tylko egzaminowanie, ale też weryfikacja uprawnień spawalnicznych zdobywanych w ZSTI.

Rusza kolejna, VIII już edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych promującego zawody techniczno-informatyczne „Zawód nie zawodzi”. Jego organizatorem jest sądeckie stowarzyszenie Humaneo zajmujące się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich VCC, a współorganizatorem i jednym z liderów regionalnych,  oprócz limanowskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, jest Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. W tym roku impreza odbywa się pod patronatem Fundacji Pomyśl o Przyszłości.