Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Cztery ostatnie dni września uczniowie kl. 4 TEM wraz z wychowawcą Agnieszką Biel-Habieda i nauczycielem przedmiotów elektrycznych - Marcinem Stożkiem spędzili na bieszczadzkich szlakach. Organizatorzy wycieczki postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego program wyjazdu wzbogacono o cenne, z zawodowego punktu widzenia przyszłych elektryków i mechaników, miejsca.

Uczniowie kl. 1TB wraz z panią Elżbietą Sową – nauczycielem biologii i chemii włączyli się w akcję „Sprzątanie świata”, której patronuje Powiatowe Centrum Ekologiczne Ostoja w Limanowej. Zbierali śmieci wzdłuż brzegu rzeki Mszanka. Efektem ich pracy jest kilka worków odpadów oraz znacznie czystsze otoczenie za budynkiem szkoły.

Ostatnie dni września a zarazem jedne z pierwszych dni jesieni uczniowie kl. 2 TBB wraz z wychowawcą Grzegorzem Lekkim spędzili na wędrówkach tatrzańskimi i pienińskimi szlakami. Wycieczka miała charakter rekreacyjno – integracyjny, a pogoda i przyroda przygotowująca się do zimy pomagała w osiągnięciu założonego celu.

Uczniowie kl. 2TR wraz z panią Moniką Ziębą uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Muzyka w edukacji”. Konferencja została zorganizowana przez Wójta Gminy Niedźwiedź, Szkołę Muzyczną w Niedźwiedziu i Towarzystwo Naukowe Educare. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Starosta Limanowski Jan Puchała.
Konferencja odbyła się w malowniczym hotelu Górski Raj w Porębie Wielkiej.

O komunikacji międzyukładowej, przetwarzaniu dźwięku i obrazu w życiu codziennym, autonomicznym robocie humanoidalnym NAO, a także o arkanach pracy w laboratorium mikrokontrolerów i ich aplikacjach, laboratorium wizualizacji trójwymiarowej i wirtualnej rzeczywistości oraz w laboratorium robotów mobilnych mieli okazję posłuchać uczniowie kl. 1 i 3 TI którzy, wraz z opiekunami: Jackiem Serafinem, Adamem Nieckulą i Tomaszem Sułkowskim, uczestniczyli w piątkowy wieczór w Małopolskiej Nocy Naukowców.