Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

24 września 2017 r. zakończył się  64. Młodzieżowy Zlot Turystyczny im. E. i Cz. Trybowskich na terenie Amfiteatru Miejskiego w Rabce - Zdroju. W tym roku uczestniczyło w nim 120 uczniów. Impreza organizowana jest bez przerwy od 64 lat i cieszy się dużym powodzeniem.
W tym roku brały udział: Szkoła Podstawowa nr 2 z Rabki - Zdroju, Hufiec Pracy ze Skomielnej Białej, Zespół Szkoły i Przedszkola w Olszówce, Szkoła Podstawowa z Chabówki, Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych z Mszany Dolnej oraz Szkoła Podstawowa z Rdzawki.

Na zlocie przeprowadzono test wiedzy turystycznej przygotowany na podstawie przewodników Rewasza „Gorce” i „Beskid Wyspowy” oraz map „Gorce " i „Beskid Wyspowy” Compassu oraz konkurs piosenki turystycznej.

Prowadzący na podsumowanie rajdu wręczali sponsorom i uczestnikom pamiątkowe dyplomy i puchary. Opiekę na zlocie turystycznym nad młodzieżą z ZSTi w Mszanie Dolnej sprawowała pani mgr Maria Żaba, która otrzymała list i puchar gratulacyjny z okazji jubileuszu SKKT PTTK  30 - lecie.

W zakończeniu Zlotu udział wzięli: wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, prezes PTTK w Rabce Jan Ceklarz, ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR z Rabki - Zdroju. Fundator pucharów wójt gminy Mszana Dolna wręczył nagrody osobiście przedstawicielom szkół, które zwyciężyły.

Ciepły posiłek na mecie przygotowali strażacy z OSP Rdzawka, a napoje gorące pracownicy rabczańskiego PTTK. 

Maciej Biedrończyk uczeń klasy II TE został zwycięzcą w zawodach w kolarstwie górskim MTB w Zalesiu w kategorii chłopców. Powtórzył tym samym sukces z ubiegłego roku, wygrywając z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Wysokie 8 miejsce zajął jego kolega z klasy Kacper Żur.

Dlaczego nie należy zaprzyjaźniać się z orangutanem z Sumatry? Dlaczego znikają lasy   deszczowe w tej części świata? Jak wygląda ślub po indonezyjsku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mieli okazuję usłyszeć uczniowie ZSTI podczas spotkania z podchodzącym z Mszany Dolnej podróżnikiem -  Bartkiem Zobkiem.

Uczniowie kl. 4 TB w towarzystwie dwóch młodszych koleżanek „po fachu” z kl. 2 TB integrowali się w krakowskim centrum rozrywki. Towarzyszyły im wychowawczynie: Agnieszka Sierant i Paulina Gocał.

10 uczniów kl. 4TM rozpoczęło kurs programowania obrabiarek CNC, wypalarek i drukarek 3D. Zajęcia odbywają się w ramach kolejnej edycji projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce 2017-2020. Oferta jest też adresowa do osób bezrobotnych.