• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Podziękowania z Ukrainy

Siostry Pallotynki z Gródka Jagiellońskiego koło Lwowa nadesłały podziękowania za naszą pomoc – na początku wojny w Ukrainie przekazaliśmy im ponad 4 tys. zł wsparcia finansowego, a 3 kwietnia zawieźliśmy do Gródka załadowany po sam dach samochód darów. Raz jeszcze kłaniamy się wszystkim, którzy się włączyli w naszą zbiórkę.

Spawacze na targach w Kielcach

Uczniowie klas 3TS oraz 3TSp z wychowawcami odwiedzili Międzynarodowe Targi Technologii  Urządzeń dla Spawalnictwa w Kielcach, podczas których mieli możliwość obejrzenia najnowszych urządzeń stosowanych w spawalnictwie i obróbce metali, a także mogli porozmawiać z fachowcami branży spawalniczej.

Maturzyści pielgrzymują

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią maturzyści z ZSTI mogli w końcu wyruszyć na pielgrzymkowy szlak. Spawacze, elektrycy i informatycy wybrali pieszą wędrówkę na Turbacz, gdzie w Kaplicy Matki Boże j Królowej Gorców modlili się nie tylko w intencji powodzenia na egzaminach, ale także o zdrowie jednego z wychowawców. Druga część abiturientów  (z klasy budowlanej i reklamy)  pojechała do Częstochowy. Obydwóm grupom pielgrzymkowym towarzyszyli wychowawcy i katecheci.

Pierwsi technicy spawalnictwa zdobywają dodatkowe kwalifikacje

30 spawaczy z kl. 4TS zdobywa dodatkowe umiejętności podczas kursu Spawanie różnymi metodami, realizowanego w ramach projektu unijnego pod auspicjami Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, z którym ZSTI współpracuje już od wielu lat. Uczestnicy kursu są już prawie pełnoprawnymi technikami spawalnictwa, właśnie otrzymali świadectwa kwalifikacji potwierdzające kompetencje zawodowe. Aby móc się posługiwać tytułem muszą tylko ukończyć szkołę.

Konkurs z języka angielskiego " Elllo "

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie z języka angielskiego " Elllo ", który będzie oparty na znajomości słownictwa i rozumieniu tekstów ze słuchu. Konkurs odbędzie się 20 kwietnia. Szczegółowe informacje i materiały dostępne u pani Urszuli Kotarby.