Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Już dziś zapraszamy na kiermasz prac uczniów ZSTI. Aukcja, z której dochód zostanie przekazany na szlachetny cel - paczkę Św. Antoniego, rozpocznie się w naszej szkole już 6 grudnia, czyli w dzień świętego Mikołaja i potrwa do 9 grudnia.

Jak co roku, pod koniec listopada odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Na etapie wojewódzkim ZSTI będzie reprezentować czworo uczniów.

Prestiżowa olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy pragnęli wykazać się zdobytą na lekcjach i zajęciach praktycznych wiedzą i umiejętnościami.

Na kolejnym, wojewódzkim etapie olimpiady, naszą szkołę będzie reprezentować Oliwia Kołodziej (kl.3TB), Daniel Kaczmarczyk (kl.2TB), Daniel Dudzik (kl.3TB) oraz Mateusz Grabiec (kl.3TB).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wolontariusze z Klubu Wolontariatu działającego w ZSTI cyklicznie pomagają w prowadzeniu zajęć z dziećmi na terenie trzech mszańskich placówek oświatowych.

Młodzi ochotnicy aktywnie wpisuje się w życie społeczne miasta i działających na jego terenie instytucji. Pomagają przy organizowaniu cyklicznych imprez charytatywnych, wspierają dzieci z zaprzyjaźnionego ośrodka w Żmiącej, a na co dzień starają się być obecni w znajdującym się po sąsiedzku przedszkolu prowadzonym przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, gdzie czytają milusińskim bajki. Od tego roku szkolnego są też częstymi gośćmi w drugim mszańskim przedszkolu (nr 2 przy ul. Orkana) oraz na świetlicy szkolnej działającej w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie pomagają dzieciom w odrabianiu prac domowych.

"Sukces na miarę możliwości"
Dnia 25.11.2016 w ZS nr 1 w Limanowej odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu limanowskiego szkół ponadgimnazjalnych w szachach. Startowało 7 drużyn. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły reprezentacja ZSTI zdobyła pierwsze miejsce, awansując tym samym na zawody wojewódzkie.

Skład drużyny:

  1. Dudzik Joanna
  2. Jagła Artur
  3. Domin Mateusz
  4. Kotarba Szymon

Gratulujemy.

"Obudź się - możesz więcej” – pod takim hasłem odbył się andrzejkowy koncert ojca Łukasza Buksy w ZSTI. To już kolejna wizyta w Mszanie Dolnej charyzmatycznego franciszkanina z Krakowa, który ewangelizuje młodzież nie przebierając w środkach ekspresji. Tegoroczny koncert w ZSTI miał szczególne znacznie. Ojciec Łukasz, jak sam to kilkakrotnie podkreślał, stał się częścią społeczności szkolnej. Przypomnijmy, w czerwcu został uhonorowany najważniejszym wyróżnieniem szkoły – Lilią św. Antoniego.